Menu

7 vychytávek pro motorkářský interiér

Inspirace   |   14. 6. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Jestli si neumíte představit víkend bez toho, abyste nasedli na svého Harleye a dali tomu plný koule, pak podle toho nejspíš vypadá i vaše bydlení. Motorkářské prvky ale dokáží oživit byt třeba i lidem, kteří nerozeznají choppera od cruiseru, a po městě jezdí na kole nebo hromadnou dopravou. Pár jich pro vás máme.

_moto1

Parádní věšák na motorkářskou helmu

Parádní věšák z namořeného dřeva a starého motocyklového řetězu se svařenými nýty. Můžete ho využít i k věšení jiných věcí, ale motorkářská helma na něm bude stejně vypadat nejlépe.

Na první pohled to možná vypadá, že takhle vychytané křeslo nedáte sami nikdy dohromady. Pokud se vám ale podaří sehnat kostru trubkového houpacího křesla a nádrže z vysloužilých motorek, nemusí to být zase až tak těžké.

_moto2

Netradiční hodiny z ozubeného kola a řetězu

A řetěz podruhé, tentokrát jako dekorativní pojítko mezi velkým a malým ozubeným kolem, na nichž jsou hodiny a barometr. Celý mechanismus je samozřejmě švindl, kola i řetěz jsou přidělané napevno, ručičky hodin pohání maličký elektrický strojek ve středu ciferníku.

Fešácký stoleček, který si při troše šikovnosti zvládnete udělat doma sami. V tomto případě sice nebylo jako výchozí materiál použito kolo od motorky, ale když budete chtít větší a bytelnější stolek, klidně to s ním můžete zkusit.

_Moto4

Extravagantní vodovodní baterie z nádrže v motorce

Zábavná vodovodní baterie ve tvaru motocyklové nádrže a řídítek nás zaujala i přesto, že je to hodně výrazný prvek na hranici vkusu a do koupelny si ho dají asi jen opravdu pravověrní motorkáři.

_Moto5

Minimalistický lustr z ozubeného kola

Minimalistický lustr tvořený velkým ozubeným kolem a prázdnými třetinkovými lahvemi od piva, se bude líbit asi hlavně pánům. Nejspíš jen těžko budete mít doma nějaký kousek, při jehož „výrobě“ jste zažili tolik legrace.

_Moto7

Miska z řetězu hodící se do industriálního interiéru

A jedna rozkošná motorkářská miska na závěr. Jako dekorační předmět sloužící k odkládání klíčů, hodinek či peněženky se bude výborně vyjímat také v industriálních interiérech.

Líbí se vám industriální styl? Mrkněte na to, jak se dá levně zařídit byt v industriálním stylu.

Foto: Odee.com, Etsy.com, threepence.bigcartel.com, Technabob.com, justacarguy.blogspot.com, Fab.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.