Menu

Nábytek z kartonu šetří přírodu i vaši peněženku

Inspirace   |   14. 12. 2016   |   Autor: Lucie Drahošová

S kartonem se obvykle setkáváme hlavně tehdy, když nám domů kurýrní služba doveze nějakou objemnější zakázku, a my po jejím vybalení řešíme, jestli je před domem místo v kontejneru na papír. Možná vás překvapí, že z tohohle materiálu se dělá zajímavý a levný nábytek.

Nábytek z kartonu

Kartonová kancelář

Rádi byste si pořídili jídelnu nebo pracovnu, ale nemáte dost peněz na vybavení? S kartonem to určitě zvládnete. Zařídit si jím můžete třeba plnohodnotnou kancelář se stolem, stoličkami, knihovnou, regály, a dokonce i stylovým paravanem. Stačí jen správně skládat!

Postel z kartonu

Karton a ložnice

Postel je pravděpodobně nejzatěžovanější kus nábytku ve vašem bytě, přesto není problém mít ji z kartonu. Když je správně zkonstruovaná, bez problému udrží i pořádné cvalíky, a navíc si k ní na míru můžete vyrobit úložné prostory, noční stolečky i další doplňky.

Dekorace z kartonu

Dekorace z kartonu

Karton je zároveň skvělý pro výrobu sezonních dekorací, které po nějaké době rozeberete, složíte po „deskách“ a uskladníte i na malém prostoru. Na jaře tak můžete upoutat pozornost třeba 3D ovečkami, v zimě velikým vánočním stromem a celoročně třeba jelení trofejí z kartonu na zdi.

Originální dekorace z kartonu

Kartonový domov i pro mazlíky

Zatímco pro lidi nachází karton uplatnění v celé domácnosti, pro čtyřnohé mazlíky může být rovnou domovem. Z kartonu totiž hravě a stylově vyrobíte nejrůznější obydlí a pelíšky pro vaše mazlíky rozličných velikostí i preferencí.

Kartonový domek pro mazlíčky

Foto: kartongroup.com.au, core77.com, ideasgn.com, modishspace.com, pinterest.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.