Menu

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

Inspirace   |   12. 2. 2018   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Z plechových barelů si jednoduše uděláte skříňky do kuchyně i obýváku. Stačí z části boční stěny udělat praktická dvířka a dovnitř vsadit dvě nebo tři plochy jako poličky. Získáte tak stylový minibar nebo třeba solitérní kousek do předsíně.

Pěkně vypolstrované křesílko je dostatečně pohodlné na to, aby se v něm s barelem za hlavou daly příjemně sledovat oblíbené seriály.

Napadlo by vás někdy, jak pěkně a elegantně může působit industriálně zařízená ložnice s přiznaným zdivem, v níž jako noční stolek slouží načerno natřený plechový barel?

Hudebně mixážní pult nebo taková větší hrací skříňka v téhle fešácké úpravě se určitě stane terčem obdivu každého z návštěvníků vaší domácí party.

Tvorba neobvyklého nábytku z barelů se může stát velmi kreativní zábavou pro každého, komu se tenhle způsob recyklace zalíbí. Vzniknout tak mohou působivé noční stolky, knihovničky, minibary, netradiční úložné prostory anebo pohodlné posezení.

Klidně se vsadíme, že takovéto umyvadlo doma nikdo z vašich přátel nemá. Jestli chcete být první, pusťte se do výroby podobně nevšedního vybavení své koupelny nebo rovnou celého bytu!

Jestli vás podobné kousky baví, přečtěte si také článek o nábytku z popelnic.

Foto: pbs.twimg.com, de.dawanda.com, atelievintage.com.br,  diytotry.com,  lockengeloet.com, upcycledzine.com, en.paperblog.com, onechitecture.com.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.