Menu

6 rad, jak si zařídit byt po námořnicku

Inspirace   |   17. 5. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

To, že u nás nemáme moře, ještě neznamená, že nemůžeme bydlet jako námořníci. Jestli ve vás taky dřímá duše mořeplavce, přečtěte si pár rad a tipů, jak si to doma zařídit jako starý mořský vlk.

_Namornik1

Pruhy jako na námořnickém tričku

Jedním ze stěžejních výtvarných prvků tohoto stylu jsou podélné pruhy a proužky symbolizující horizont na širém otevřeném moři. Uplatníte je na stěnách, podlaze, lůžkovinách i třeba jako potisk křesla.

_namornik

Výtvarně upravené bytové doplňky

Vezměte si klasické propriety, jako jsou třeba tahle vysloužilá pádla, a přemalujte je výraznými baravmi. Rázem se z nich stanou veselé a originální dekorace určující styl vašeho bytu.

Lana a dřevo jak z plachetnice kapitána Granta

Romantická kombinace lana a dřeva už sice dnes patří spíše do historie mořeplavectví, ale v moderním námořnickém interiéru jí to náramně sluší. S oběma materiály není těžké pracovat, takže se tady otevírá prostor pro všemožné DIY aktivity.

_Namornik3

Modrá je dobrá

V případě námořnického stylu jsou samozřejmě nejdůležitějšími barvami modrá (ideálně navy blue) a bílá. Výhodou pak je, že tyhle barvy můžete kombinovat s nesmírně širokou paletou dalších barev a odstínů.

_Namornik6

Základní nástroje mořeplavců na zdi

Kormidlo, kotva a záchranný kruh jsou tři základní nástroje, které lidem po staletí pomáhaly na moři nejen přežít. Čestné místo na stěně nad vaší postelí si proto určitě zaslouží, ačkoliv jste se plavili jenom na pramičce po Berounce.

_Namornik7

Nezapomeňte ani na mořské příšerky

Spolu s kotvami, záchrannými kruhy a dalšími námořnickými motivy v interiéru výborně upotřebíte jako dekorace i námořnické mapy, atlasy a obrázky různých mořských živočichů.

Foto: gonauticaldecor.blogspot.com, maisonsdumonde.com, Decoist.com, superdom.ua, Etsy.com, ebay.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.