Menu

Jak si vybrat správnou kuchyň

Poradna   |   20. 6. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Pokud právě řešíte novou kuchyni, dejte si při výběru záležet. Při tak široké nabídce, jaká je zrovna na trhu, totiž můžete snadno sáhnout vedle.

_kuchyn1

Bílá kuchyně

Požádali jsme Petru Štrofovou z firmy HANÁK NÁBYTEK (přední český výrobce kuchyní), aby nám poradila, o co se při výběru kuchyně zajímat. Co je základem kvalitní kuchyně? 

Jednoznačně kvalitní materiál a zpracování. Pokud má korpus skříňky vysokou hustotu materiálu a nešizenou tloušťku, pak víc unese, neprohýbá se a lépe v něm drží kování. Kuchyň se vám nerozpadne po pár letech užívání. Dovolím si banálnější, ale trefné srovnání – když chcete kvalitní čokoládu, také očekáváte vysoký podíl kakaa, ne umělou náhražku. Obaly mohou vypadat stejně, ale podstatné je, co je uvnitř.

Jaké povrchy dvířek doporučujete a proč?

Jednoznačně lak a kvalitní dýhy. Lak je vždy kvalitnější než fólie. Někteří prodejci se bohužel nerozpakují žádat za dvířka s fólií podobné peníze jako za ta lakovaná. Spoléhají na to, že zákazník nepozná rozdíl, nebo používají zavádějící reklamu.

_Kuchyn2

Šuplíky rozdělené organizérem

Občas slýcháme o zdravotně nezávadném nábytku. Copak nábytek může škodit zdraví?

Možná vás to překvapí, ale z nábytku se běžně uvolňují škodliviny, především formaldehyd. Neznalý zákazník to netuší, protože není informován. Toto téma je tabu. Představte si hermeticky uzavřenou domácnost. Perfektně utěsněná okna a dveře. A v tomto prostoru se dnes a denně uvolňují tyto látky, které dýcháte vy i vaše děti.

Do nové kuchyně jedině s novým nádobím! Získejte u Lišky 20% slevu na výbavu od Tescomy.

A co servis, další služby, záruky? Co máme požadovat? 

Po dobrém výrobci můžete i po letech žádat opravu dvířek nebo u něj doobjednat část kuchyně. Uchovává totiž technologicky jak vzory kuchyní, tak barvy a materiály. Neřekne vám, že dvířka neopraví, protože je daná barva či model už vyřazený. K výrobci můžete přijít po řadě let a doobjednat třeba obývák. Myslíte, že vám nábytkový řetězec nabídne totéž?

Co mě ještě přesvědčí o kvalitě? 

Kvalitní vzorky na prodejně a profesionální personál jsou základ. Mimo to se rozhodně zaměřte na nafocené realizace u zákazníků. Ty prozradí víc než sebelepší katalogová fotka.

Foto: Hanák Nábytek

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.