Menu

6 nápadů na netradiční využití pečicího papíru

Inspirace   |   16. 5. 2016   |   Autor: Izabela Nováková

Už sám název pečicí papír jasně říká, k čemu asi tak bude určen, s trochou invence pro něj ale v domácnosti najdete i další využití. O tom, že pečicí papír nepatří jen do trouby, vás přesvědčí následují tipy na pěkně vypečené vychytávky do kuchyně i na stůl.

_papir7

Okouzlete návštěvu originálním menu

S tímhle menu na zdi oslníte své hosty ještě předtím, než se začne podávat první chod. Roli papíru navlékněte na tyč nebo kus provazu, přivrtejte a pak už jen stačí vymyslet, čím pohladíte chuťové buňky stolovníků.

Marmelády jako od babičky

Ať už si marmelády kupujete od sousedky, nebo si je připravujete poctivě doma, tyhle dekorativní papíry na víčka jim dodají ten správný domácí a starosvětský vzhled.

_Papir2

Zábavné servírování

Tenhle nápad je podle nás jednoduše geniální. Na tác nebo přímo na stůl položte kus pečicího papíru a rozložte na něj různé druhy sýrů či jiných pochoutek. Pak už jen k jednotlivým kouskům připište jejich názvy a celé to dozdobte detaily, které pobaví hosty.

_papir5

Nákupní seznam pěkně na očích

Otravuje vás psát si nákupní seznamy na útržky papíru, které pak doma beztak nemůžete najít? Vyrobte si doma jeden velký na zeď, kde budete mít všechny nákupy pěkně pohromadě. Stačit vám k tomu bude kus provázku, který protáhnete skrz roli papíru a zavěsíte na zeď v kuchyni.

Organické prostírání

Pečicí papír se dá skvěle využít i jako jednorázové eko prostírání. Nejenže má moderní rustikální říz, ale navíc je levné a po večeři je můžete hodit rovnou do recyklovaného odpadu. A máte-li chuť i obyčejné prostírání povýšit na designovou záležitost, pokreslete je bílým lihovým fixem.

1296x379Papir6

Prostřeno i s návodem na konzumaci

Zkuste i během prostírání stolu nechat volný průchod své tvořivosti a fantazii. Takový ubrus z papíru na pečení můžete pokreslit i popsat na sto způsobů, a vyladit tak večerní tabuli přímo na míru. Nám se líbil tenhle nápad, kdy hostitelka napsala na rautový stůl postup přípravy vaflí.

Foto: Veronicayem.wordpress.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com, bistrounion.co.uk, TheKitchn.com, Apartmenttherapy.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.