Menu

Nápady ze zavařovačky

Inspirace   |   31. 8. 2015   |   Autor: Rudolf Král

Z jídla, které si pravidelně v neděli přivezete jako výslužku od oběda u rodičů, zbývá spousta prázdných zavařovacích sklenic, ve špajzu už kvůli nim skoro není k hnutí. Můžete je samozřejmě vyhodit do tříděného odpadu, ale také vám ještě mohou v bytě posloužit. Našli jsme pár nápadů, které stojí za vyzkoušení!

Nejlevnější váza pod sluncem

Jestli si tak úplně nepotrpíte na okázalé vázy z broušeného skla, klidně kytky strčte do zavařovačky. A nejen kytky, skvěle tam vypadá třeba malá borovička, jakých v lese najdete spousty.

 

_zavarovacky2

Sklenice na limonádu

Ideální věc třeba na párty. Když se rozbije, nebudete brečet lítostí, a navíc nemusíte hostům tak často dolévat. Stačí pořídit stylové brčko, ozdobit snítkou máty nebo plátkem citronu, a luxusní drink je na světě! 

Zpátky ke kořenům

Samozřejmě, že prázdnou zavařovačku můžete naplnit zeleninou nebo ovocem a znovu použít k účelům, ke kterým primárně slouží. No a jestli nejste zrovna zavařovací typ, servírujte v ní třeba slané tyčky nebo hranolky.

_zavarovacky3

Romantický světelný objekt

Dejte do zavařovaček hořící svíčky, rozmístěte je po bytě a vytvořte si večer doma magickou atmosféru. Tenhle trik oceníte zvláště, když čekáte návštěvu, se kterou se chystáte strávit romantický večer ve dvou.

Lustr od okurek

Pokud máte šikovné ručičky, nebo se vám povede natrefit v bazaru nebo i v obchodě na světlo s objímkou se stejně širokým závitem, jako má vaše prázdná zavařovačka, můžete si z ní udělat velice originální stínítko. Dává hodně zajímavé světlo. 

_zavarovacky1

Zorganizujte si to doma

Budete se divit, jak dobře poslouží obyčejná zavařovací sklenice jako organizér v koupelně, kuchyni či dílně. Skvěle vypadá, když jich pomocí těsnících kroužků připevníte víc vedle sebe nebo pod sebe přímo na zeď nebo na dřevěnou podložku.

_pastedGraphic-5

Květináče ze skla

Zavařovačky dobře poslouží i jako roztomilé průhledné květináče. Vysypte je hlínou a zasaďte do nich třeba bylinky. Pokud chcete dosáhnout ještě lepšího vizuálního dojmu, obvažte hrdlo provázkem a na sklenici přilípněte stylovou samolepku s popisem bylinky.

_pastedGraphic-6 

Foto: DIYready.comLavidaenglobo.comBrit.coKreavilla.comScoutmob.comTrendHunter.com, MyFridgeFood.com, Indulgy.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.