Menu

Nebojte se dřeva v koupelně

Inspirace   |   11. 7. 2019   |   Autor: Izabela Nováková

Vyměňte studenou keramickou dlažbu za něco útulnějšího a pusťte si do koupelny dřevo. Při správné péči vám tento materiál bude dělat radost léta.

Koupelna celá ve dřevě? Proč ne

Kdo říká, že přírodní materiály do koupelny nepatří? I tato místnost může být zařízena ve dřevě prakticky od A do Z. Počínaje drobnostmi, jako je třeba dávkovač mýdla a nábytkem konče. Skříňka pod umyvadlo, stolička i žebřina na ručníky dodají koupelně šmrnc a hravě rozbijí barevnou jednolitost. Pokud toužíte po něčem opravdu neokoukaném, pořiďte si ve dřevě umyvadlo, podlahu nebo samotné obklady.

Jaké dřevo je do koupelny ideální?

Přestože moderní technologie dokážou značně prodloužit životnost dřevěného nábytku, vodu a vlhkost nejlépe snášejí tvrdá a těžká dřeva. Ideální jsou proto tropické dřeviny zvyklé na vysokou vlhkost vzduchu, jako jsou massaranduba, ipe či jatoba. Vedle ale nešlápnete ani s africkými dřevinami wenge či teak. Pokud hledáte levnější variantu, sáhněte po nábytku z dýhy, který je skvělou a poměrně kvalitní alternativou masivu. Při výběru dřevěného zařízení koupelny věnujte pozornost hlavně povrchové úpravě a impregnaci, které jsou klíčem k dlouhé životnosti. Materiál je pak nejen odolnější, ale i příjemnější na dotek.

Koupelna snů a ještě se slevou.

Chci vědět víc...
Koupelna snů a ještě se slevou.

A jak na údržbu?

Ačkoli je dřevo ošetřené proti vlhkosti, je to materiál, který stále pracuje, mění tvar a potřebuje dýchat. Nábytek v koupelně tak nikdy nedávejte těsně ke zdi a vždy by měl stát na nožičkách, aby kolem něj mohl proudit vzduch. Snažte se také místnost často větrat, nesušit v ní prádlo, ani zde neskladovat prací prášky, které snadno absorbují vlhkost. A co je pro koupelnu ve dřevě nejdůležitější? Ochrana před bakteriemi a plísní. Na čištění používejte šetrné přírodní antimykotické přípravky, které nenaruší strukturu dřeva, nebo nábytek jednoduše omývejte jen čistou teplou vodou.

Foto: Shutterstock.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.