Menu

Nechte letní vzpomínky dýchat

Inspirace   |   8. 9. 2020   |   Autor: Izabela Nováková

Bezstarostná letní dovolená uteče vždycky jako voda, a než se nadějeme, na dny plné pohody nám zbudou jen vzpomínky, fotky a suvenýry. Mějte letní pohodu pořád pěkně na očích, jakmile přijdou propršené dny a ranní mlhy, dodají vám energii i dobrou náladu. Máme pro vás tipy, jak střípky z léta proměnit ve stylovou dekoraci.

Nevadí, že to letos bylo jenom po Čechách. Vzpomínky na barevné a bezstarostné léto s vámi zůstanou do další sezóny.

Mějte vzpomínky na háku

Že se v tom hrabete jak stará panna ve vzpomínkách? Takhle zachycené je můžete probírat klidně každý den.

Ať už jste letos relaxovali na Pálavě, nebo jste objevovali chorvatská zákoutí, nechte si ty nejhezčí momentky pořád na očích. Báječně vypadají vystavené na tyči a uchycené žabkami na záclony. Taková výstavní síň vyšperkuje prázdnou zeď v ložnici i obývacím pokoji a vám pohled na ni zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Léto ve sklenici

Že jsou všechny suvenýry jen obyčejné lapače prachu? Schovejte je do skleněných dóz, terárií a na podnos se skleněným poklopem. Ať už sem schováte oblázek, mušle, nebo sošku, za sklem se střípky vzpomínek budou krásně vyjímat a nespadne na ně ani smítko.

A pokud jste si z letní dovolené přivezli nějakou sazeničku, bude se jí ve sklenici líbit také. 

Léto v kostce

Vzpomínky jako nenápadná součást vaší každodennosti.

Tato dekorace vás doma jen tak nepřestane bavit, její výroba přitom není nic složitého. Stačí fotky vystříhat na stejně velké čtverce, nalepit na krychli z kartonu a přelakovat je průhledným lakem na nehty. A pokud dáváte přednost jednoduchosti, sjednoťte fotky do černobílé varianty, která má své nepopsatelné kouzlo a interiéru náramně sluší.

Prohoupejte se zpátky do léta. Hojdavak teď pořídíte se slevou.

Chci vědět víc...
Prohoupejte se zpátky do léta. Hojdavak teď pořídíte se slevou.

Dejte si to za rámeček

Písek z pláží, mušle, jízdenky nebo třeba mince a bankovky. Ať už si z prázdnin vozíte na památku cokoliv, vyrobte si ze suvenýrů koláž a dejte si ji za rámeček. Jako podklad parádně vypadají fotky i mapa místa, které jste navštívili. Po letech se vám na zdi sejde pěkná řádka dekorací, která vám bude připomínat ty nejlepší zážitky z cest.

Střípky ze sociálních sítí

Tenhle feed vám nezevšední.

Máte plný Instagram fotek z léta? Krásné momentky vtisknou interiéru pořádný kus osobitosti. Vytiskněte je jako polaroidy a přichyťte na provázky zavěšené na dřevěném háčku. Rázem tak vytvoříte stylovou rustikální dekoraci, na kterou je radost pohledět.

Sníte o vlastním hnízdě, kde vám budou dělat radost nejenom letní vzpomínky? S tím vám pomůže úvěr se zajištěním.

Foto: Photo by Hannes Wolf on Unsplash, Caitypfohl.com, Marthastewart.com, homedit.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.