Menu

Nerušit, tady je knihomolovo!

Inspirace   |   20. 8. 2020   |   Autor: Izabela Nováková

Každá knihovna je jedinečná. Jako otisk prstů. Některé jsou plné napětí, jiné velké lásky nebo příběhů ze světa fantazie. Všechny ale mají jedno společné: jsou nápadité a už jen pohled na ně nenechá žádného milovníka knih chladným. Inspirujte se těmi nejkrásnějšími knihomolskými koutky a vneste svěží vítr i do své knihovny.

Skvělá volba pro ty, kteří nechtějí kvůli klasickému řazení knih přijít o svou oblíbenou obálku. Je to vlastně taková knižní galerie, kterou můžete přetvářet každý den.

Používejte věci, které vám dělají radost, jako dekoraci. Jestli se na své oblíbené knížky nemůžete vynadívat, vyšperkujte si s nimi rovnou celou stěnu. Podobnou působivou knihovnu zvládnete s trochou šikovnosti vyrobit i svépomocí z palet nebo dřevěných latěk, které vám v některých hobby marketech nařežou přímo na míru.

Pastva pro oči

Knižní džungle pro všechny, kterým rovné linie a přílišný řád moc nesvědčí.

Ponořte se do měkké pohovky a mějte všechny svoje oblíbené romány po ruce. Tahle knihovna je jako stavebnice, která se dokonale přizpůsobí nejen vaší sbírce, ale také prostoru. Nezáleží na tom, jestli máte v obýváku spoustu místa, nebo naopak řešíte každý centimetr, z dřevěných bedýnek si hravě vyrobíte knihomolský koutek na míru a skoro za hubičku. Jako dekoraci pak použijte věci, které vám dělají radost. Ať už jsou to pokojové rostliny, magnetofon, nebo sbírka suvenýrů z cest.

Pamatujete ještě na bydlení ostravské knihovnice Ivy? Přetéká inspirací!

Police, které padnou vaší sbírce na míru

Kdo říká, že nemůžete žít v knihovně?

Tahle knihovna stojí za tisíc slov. Má totiž všechno, co každý náruživý čtenář potřebuje. Útulný koutek plný polštářů pro pohodlné čtení, dostatek světla a zásobu příběhů hned po ruce. Ať už za okny zuří vánice, nebo je léto v plném proudu, tady budete mít dokonalý klid na čtení.

U knižní bloggerky Jany se také bude všem knihomolům líbit.

Cesta do fantazie

Pokud ani vás nikdy nepřešlo denní snění, tady se ztratíte raz dva.

Dřevo knihovnám zkrátka sluší a nápadité pojetí dvojnásob. Rozvětvená knihovna ve tvaru stromu udělá parádu nejen v dětském pokoji, ale prakticky kdekoliv. Do koruny se navíc vejde pěkná hromádka knih a v místnosti přitom nezabere moc místa.

S úvěrem bez zajištění nemovitosti zrekonstruujete celý byt, aby na knihovnu zbylo místo.

Chci vědět víc...
S úvěrem bez zajištění nemovitosti zrekonstruujete celý byt, aby na knihovnu zbylo místo.

Foto: archiv redakce, freshome.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.