Plán opustit Prahu a vrátit se žít na rodnou Moravu si Jana s Tomášem hýčkali už několik let. Když se jim pak naskytla příležitost koupit architektonický skvost v podobě baťovského domku, neváhali po ní skočit. Domek sice nebyl v úplně nejlepším stavu a předchozí generace obyvatelů napáchaly škody hlavně zásahy do interiéru, Janě s Tomášem se ale povedlo odstranit nánosy nevkusu a vytvořit bydlení, které respektuje historickou hodnotu domu. A to svépomocí a bez nutnosti celkové a nákladné rekonstrukce.
Interiérové rodeo

Polštář s luskounem od designérky annanemone zdobí gauč.
Tak by se ve zkratce dal popsat stav, ve kterém Jana s Tomášem svůj vysněný baťovský domek našli. Pelmel různě (ne)kvalitních materiálů, linoleí, ošklivých svítidel a různobarevných stěn se jim ale za pár měsíců povedlo přetvořit v útulný domov a nápaditý interiér. V každém koutě objevíte něco zajímavého.
Po babičce
Jídelní stůl se židlemi má Jana po své babičce a kuchyňské sedací soupravě už je více než padesát let. Je jen lehce zrenovovaný a do baťovského domku se skvěle hodí. Stejně jako konferenční stolek v obýváku, který svými tvary také odkazuje hluboko do minulého století.
Kuchyňská upcyklace
V téhle rodině moc nehrají na zbytečné vyhazování a věří, že každá věc si zaslouží druhou šanci. Kuchyňský kout, i když se jim za začátku nelíbil, proto přetřeli a vyměnili mu úchytky. A dostali úplně nový kus nábytku, který bude skvěle sloužit.
Naučte se upcyklovat rozbité nádobí zlatem. Osvojte si starou japonskou techniku kintsugi.
Prostor pro denní snění
Útulné podkroví se skvěle hodí pro ložnici. I tady nejvíce nadchnou detaily a malé radůstky, díky nimž celý prostor působí zabydleně. K tomu přidejte dřevo, knihy a pár DIY projektů a máte ložnici jako malovanou.
Alena s manželem našli svoje štěstí ve slunečním domě a neměnili by. Nevěříte?
Foto: redakce