Menu

Ondřej Pelikán: jeho školní práci chceme u svého stolu

Inspirace   |   20. 8. 2015   |   Autor: Šárka Dumbrovská

Nestává se tak často, aby školní práce mladého designéra slavila takový úspěch jako dřevěná stolička XOXO Ondřeje Pelikána.

_pastedGraphic-14

Potřebujete jen kladívko

XOXO se dá jednoduše složit bez použití lepidla a hřebíků jen za pomoci kladívka. Jednotlivé díly se po vyloupnutí z plátu stlučou do sebe, „zamknou se“ a už drží perfektně pohromadě. Můžete se na stoličce vrtět, jak chcete, sedák se ani nehne, natož aby vypadl. 

_pastedGraphic-16

V jednoduchosti je krása

„Snažil jsem se navrhnout něco, co bude dostupné lidem. Hledal jsem různá tvarová řešení a snažil jsem se minimalizovat odpadní materiál,“ popisuje svůj koncept založený na jednoduchosti a účelnosti Ondřej Pelikán. „Chtěl jsem hlavně, aby výroba stoličky byla co nejméně finančně nákladná a aby XOXO měla čistý tvar.“ My v redakci si myslíme, že se Ondřejovi jeho záměr povedl na výbornou a těšíme se na další výtvory z jeho dílny. 

_pastedGraphic-17

Foto: Robert Carrithers, Viktor Chlad, Pavla Ortová

Šárka Dumbrovská

Šárka Dumbrovská, Miluje experimenty ve výtvarném umění i v interiérovém designu.

Věnuji se výtvarnému umění, baví mě experimentovat s materiály, miluji barvy a originální tvary. Inspirují mě a zároveň uklidňují muzea, galerie s uměním, zajímaví lidé, hory i rozkvetlé louky, moře, mystika, chuť oliv a bílého vína. Se zájmem sleduji novinky v kultuře, píši články a rozhovory o designu a architektuře.