Menu

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

Inspirace   |   19. 2. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Když není místo

Nemáte-li žádný balkon ani vhodný parapet, kam krmítko umístit, vyzrajte na to pomocí přísavek na sklo. Z několika obyčejných prkýnek vyrobíte menší krmítko, které přísavky udrží i s právě hodujícím ptáčkem. Připravíte si tak zároveň milou podívanou, až je budete nenápadně za oknem pozorovat.

Budka z kokosu

Když necháte kokosový ořech vyschnout a vyříznete doprostřed kulatý otvor, rázem se z něho stane ideální domeček pro menší opeřence. Aby zdání domku bylo dokonalé, můžete mu přidělat i stříšku.

Barevný domeček

Možná se to na první pohled nezdá, ale výroba barevného krmítka vás vyjde na pár desítek korun. Lze jej totiž udělat ze dřívek, které se používají například u lékaře, když se vám dívá do krku (koupíte v lékařských potřebách). Ty jen nabarvíte dle libosti a pak slepíte dohromady. Dovnitř nasypete zrní, a může začít hostina.

Pro milovníky vína

Jestliže si občas dopřejete láhev vína, nevyhazujte příště korky ani samotnou lahev. Jejich využití je totiž velmi rozmanité. Z korků slepíte originální ptačí budku, která vypadá moc hezky, a lahev poslouží v krmítku jako zásobník.

Krmítko pro nenáročné

O tom, že je možné krmítko vyrobit opravdu ze všeho, co najdete doma, svědčí tento kousek z tetrapakové krabice od mléka. Jen vyříznete několik otvorů, případně krabici nabarvíte či jinak nazdobíte, a je hotovo.

Ptáčkům pro radost

Jestliže opravdu nemáte pro krmítko ani budku doma vhodné místo, potěšte malé zpěváčky nějakou laskominou. Třeba jablkem se zrním, které pověsíte před dům na strom nebo do parku.

Foto: hometalk.com, etsystatic.com, bigdiyideas.com, babble.com, birdsandblooms.com, redtedart.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.