Menu

Ozdobte si byt pletivem

Inspirace   |   8. 3. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

Drátěná zeď

Pletivo můžete využít jako podklad pro oživení nudné zdi, do něhož potom zastrkáte nebo na něj pověsíte nejrůznější fotografie, obrázky, papírové dekorace nebo vzkazy.

Věšák na brýle

Natáhněte pletivo do dřevěného rámu a vyrobte si originální věšák na sluneční brýle. Jestli ho chcete mít opravdu vymazlený, můžete jej natřít barvou a pletivo nastříkat barevným sprejem.

Šperky na drátě

Když dřevěný rám a pletivo zkombinujete ještě s elegantním podkladem (např. zbytkem designové tapety), dostanete parádní věšák na šperky.  V železářství seženete také menší háčky, které můžete využít na pověšení náhrdelníků nebo náramků.

Opletené sklenice

Obalte pletivem prázdné zavařovačky a vytvořte si stojánek na příbory nebo tužky. A co třeba zkusit drátěný svícen?

Děravé stínítko

Vyměňte obyčejné stínítko na lustru za jedinečný kousek, který nemá doma jen takkdo. Stačí vám k tomu stará, nepoužívaná drátěná ošatka, kterou připevníte okolo světla.

Foto: Camrynrenee.com, Blog.darice.com, Ashleyannphotography.com, Diytotry.com, Guidepatterns.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.