Menu

Patchwork – objevte kouzlo sešívání

Inspirace   |   4. 10. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Pod názvem patchwork se skrývá speciální textilní technika sešívání různých kousků látky, a tak se vytvářející hezké geometrické obrazce. Jestli přemýšlíte nad tím, jak si netradičním způsobem ozvláštnit bydlení, mohla by vás právě tahle technika zaujmout.

Přehoz přes postel

Nejčastěji se patchwork používá na tvorbu různých dek a přehozů. Pokud tedy rádi šijete a přebývají vám kousky látek, které už se na nic jiného nehodí, bude přehoz ideální volbou.

patchwork závěs

Romantický závěs

Pokud jste si se šicím strojem opravdu blízcí, můžete zkusit i náročnější sešívání záclon a lehoučkých závěsů. Vypadá to velice něžně a romanticky.

patchwork dlaždice

Rozzářete koupelnu

Dlaždice, u kterých není skoro žádný kousek stejný, jsou dnes v kurzu. Najít se dají v různých hobby marketech právě pod heslem patchwork, protože tuto techniku připomínají. Ideální je, pokud si jimi doma vyzdobíte nějaký kousek zdi, na velké ploše nebo celé podlaze působí už poněkud divoce.

I maličkosti se počítají

Šít nemusíte jen velké deky, přehozy nebo závěsy, patchwork doma vynikne i na maličkostech. Třeba na originálních podložkách pod skleničky a hrníčky.

  patchwork podložky

Patchwork jako umění

Máte zbytky velmi kvalitních látek, které je vám líto vyhodit nebo použít jen na nějakou záplatu? Pak je povyšte na umělecké dílo, přesněji patchworkový obraz.

patchwork stolek

Dlážděný stoleček

Ne všichni si můžeme dovolit předělávat doma dlaždice třeba v koupelně nebo v kuchyni. Ani v tom případě ale nemusíte smutnit, patchworkové dlaždice se dají skvěle použít i na originální stoleček.

patchwork křeslo

Nový kabát pro staré křeslo

Už má vaše staré křeslo sem tam dírku nebo flek, ale je vám líto ho vyhodit? Můžete na něj zkusit dát záplatu, a ne jen tak jednu nebo dvě, ale pokryjte jimi rovnou celé křeslo. Bude najednou vypadat jako nové.

Foto: urbanoutfitters.com, stampington.com, steamshower.us, retro-mama.blogspot.com, namaste-uk.com, interweave.com, patchworkharmony.blogspot.com, husqvarnaviking.com,

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.