Menu

Perfektně zabydlených 23 m²

Inspirace   |   11. 4. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Když za petrohradskými bytovými architekty ze studia Sreda přišli majitelé malometrážního bytu s nápadem na kompletní rekonstrukci, asi si ani sami neuměli představit, jak skvěle jejich domov bude vypadat. Přitom prostoru na realizaci designérských nápadů tu nebylo mnoho. Vše se totiž muselo vejít do pouhých 23 m².

_PerfektniBydleni_1

Sjednotit prostor

Původně měl byt oddělenou kuchyň od pokoje, což ale při jeho „velikosti“ nedávalo moc smysl. Proto bylo na úvod rekonstrukce nutné vybourat příčky, a získat tak jeden větší prostor rozdělený pouze opticky na kuchyňsko-jídelní část a na část, kde se spí a odpočívá.

_PerfektniBydleni_2

Malá, ale útulná kuchyň

Nedostatek místa v kuchyni vyřešili interiéroví designéři ze Sredy kombinací otevřených regálů a závěsných tyčí, na které se dají zavěsit nejrůznější naběračky, vařečky a další kuchyňské náčiní. Velmi praktickým nápadem se ukázalo být využití miniaturního stolku se dvěma židlemi. Dva lidé se u něj pohodlně nají, pokud přijde víc lidí, dá se stolek rozložit.

_PerfektniBydleni_3

Okenice, které zakrývají i zdobí

Rozkošné modré okenice nejen perfektně zamaskovaly velké množství regálů, ale také dávají chodbě osobitý šmrnc. Úložné prostory tady tím pádem plní nejen svoji ryze praktickou funkci, ale zároveň jsou i ozdobou bytu.

_PerfektniBydleni_4

Foto: home-designing.co

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.