Menu

6 super interiérových doplňků z pet lahví

Inspirace   |   25. 4. 2016   |   Autor: Rudolf Král

I z tak obyčejné věci, jakou je plastová láhev, se dá vytvořit mnoho originálních interiérových doplňků. Náklady jsou téměř nulové, vypadá to výborně a ještě nebudete muset tak často vynášet plasty.

_Lahve_1

Designové pouzdro

Vezmete dvě spodní části pet lahve, spojíte je zipem a máte elegantní pouzdro na nejrůznější drobnosti. Barvu zipu můžete buď sladit s barvou plastu, nebo vyzkoušejte nějaký zajímavý kontrast.

_Lahve_2

Kelímky do koupelny

Také se vám nechce platit za plastové kelímky, když zrovna plast je k mání všude kolem nás? Tenhle nápad nejen nic nestojí, ale výsledek je dokonce lepší než leckteré designové kousky z obchodu. Kombinace barev a tvarů je čistě na vaší fantazii.

_Lahve_3

Závěs jako ze sci-fi filmu

Pospojujte spodky lahví silonem, a když jich budete mít pár stovek, vytvoří vám doma parádně ulítlý závěs či záclony. Chce to sice hodně trpělivosti a je to docela piplačka, zase ale máte jistotu, že budou zírat jak návštěvy u vás v bytě, tak chodci venku na ulici.

_pet lahve

Stojánek na šperky

Další moc hezký příklad využití spodků pet lahví. Proložíte je tyčkami tak, aby tvořily patra nad sebou, a máte netradiční stojánek, na kterém perfektně vyniknou především šperky.

Vertikální zahrada a samozavlažovací květináče

Když už mít doma čerstvé bylinky, tak rovnou celou zahradu. Vyskládáte si ji pěkně do výšky, takže nezabere moc místa. Dalším tipem, který udělá radost pěstitelům rostlin, je samozavlažovací květináč. Vyrobíte si ho tak, že rozříznete  plastovou lahev, spodek naplníte vodou a do vršku dáte zeminu s rostlinkou. Skrz víčko pak provléknete například gázu nebo kus látky, přes který si rostlinka bere ze spodní části tolik vody, kolik potřebuje.

_Lahve_5

Foto: onegoodthingbyjillee.com, buzzfeed.com, Lushhome.com, justimagine-ddoc.com, recyclart.org, dreamgarden101.com

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.