Menu

Petr, Anča a jejich cesta z města

Jak bydlím já   |   30. 12. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Petr a Anna nejsou první ani poslední, koho rostoucí ceny nemovitostí postavily před nelehké rozhodnutí opustit rodnou metropoli a odstěhovat se do menšího města. Tenhle pár se ale rozhodl z toho nedělat velké drama a vzít si ze stěhování jenom to dobré.

obývací pokoj s pohovkou

Interiér plný vzpomínek, třeba koberce po vídeňské tetičce.

Po třiceti čtyřech letech se z Prahy odstěhovali za dostupnějším bydlením do menšího Berouna, kde vychovávají svou malou dceru. Do Prahy za prací dojíždějí denně, takže nejsou odstřiženi od rodiny a pražských přátel, jak se původně báli. Dokonce se s nimi prý vídají častěji, než když sdíleli jedno město. Podívejte se, jak si poradili s mezonetovým bytem v novostavbě, která vznikla na místě bývalého pivovaru, a udělali z něj útulný domov.

Na paletách to má styl

Postel, která kraluje jejich světlé a útulné ložnici, vyrobil kamarád na míru. Stejně tak čelo a noční stolky. Ty mají působit dojmem dřevěných bedýnek. Z palet můžete tvořit i sami, zkuste třeba stůl. Mají už ji pět let a podle obou partnerů se na ní spí senzačně. Z okna ložnice je výhled na řeku i starý pivovarský komín. Bydlení blízko přírody si tahle rodina opravdu užívá. V Praze by se Petr obden proháněl na paddle boardu asi jen stěží. Tady to má k čisté řece Berounce jen pár minut chůze.

Metropole není nic pro tebe? Na byt v Berouně nebudeš šetřit tak dlouho.

Chci vědět víc...
Metropole není nic pro tebe? Na byt v Berouně nebudeš šetřit tak dlouho.
dřevěná ložnice z palet

Útulnému bytu kralují světlé barvy a přírodní materiály.

Až do nebes

Petr a Anička mají rádi světlé barvy, takže si celé schodiště, které odděluje obývák a kuchyni od ložnice a dětského pokoje v patře, přetřeli na bílo. Samozřejmostí je zábrana a další bezpečnostní prvky, které jsou při výchově malého dítěte v patrovém bytě nezbytné. Nepochybujeme, že klouzat se po dřevěných schodech je lákavá zábava pro každé dítě i dospělého. Inspirujte se i dalším interiérem uzpůsobeným malému dítěti.

dřevěné schody

Mezonetové uspořádání bytu vám dodá pocit, jako byste žili v domě.

Vlastně třípatrový

Když nás Petr s Annou poprvé zvou dovnitř, smějí se, že vlastně bydlí ve třípatrovém bytě. Patro v dětském pokojíčku zatím využívají pro skladování nepotřebných věcí a sezónního oblečení, v budoucnu ale může sloužit jako dětská schovávačka a bunkřík v jednom. Mít takové místo by si asi přál každý z nás.

dětský pokoj

Koberec na hraní, dřevo a veselé barvy, skvělá kombinace pro dětský pokojíček.

V jednoduchosti je krása

Spodní obytná je místnost spojená s kuchyní. Jen sedačku se mladý pár rozhodl otočit na druhou stranu. Vznikl tak otevřený a krásně světlý prostor, který poskytuje zázemí pro rodinný život. A proto, že Anča s Petrem mají speciální vztah k portugalskému Portu, kde se dokonce zasnoubili, nad televizí najdeme obrazy od místního umělce, které je do milovaného přístavu přenáší ve vzpomínkách každý den.

obývací pokoj

Moderní černá podlaha krásně dotváří minimalistický interiér.

Foto: Redakce

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.