Petr a Anna nejsou první ani poslední, koho rostoucí ceny nemovitostí postavily před nelehké rozhodnutí opustit rodnou metropoli a odstěhovat se do menšího města. Tenhle pár se ale rozhodl z toho nedělat velké drama a vzít si ze stěhování jenom to dobré.
Po třiceti čtyřech letech se z Prahy odstěhovali za dostupnějším bydlením do menšího Berouna, kde vychovávají svou malou dceru. Do Prahy za prací dojíždějí denně, takže nejsou odstřiženi od rodiny a pražských přátel, jak se původně báli. Dokonce se s nimi prý vídají častěji, než když sdíleli jedno město. Podívejte se, jak si poradili s mezonetovým bytem v novostavbě, která vznikla na místě bývalého pivovaru, a udělali z něj útulný domov.
Na paletách to má styl
Postel, která kraluje jejich světlé a útulné ložnici, vyrobil kamarád na míru. Stejně tak čelo a noční stolky. Ty mají působit dojmem dřevěných bedýnek. Z palet můžete tvořit i sami, zkuste třeba stůl. Mají už ji pět let a podle obou partnerů se na ní spí senzačně. Z okna ložnice je výhled na řeku i starý pivovarský komín. Bydlení blízko přírody si tahle rodina opravdu užívá. V Praze by se Petr obden proháněl na paddle boardu asi jen stěží. Tady to má k čisté řece Berounce jen pár minut chůze.
Až do nebes
Petr a Anička mají rádi světlé barvy, takže si celé schodiště, které odděluje obývák a kuchyni od ložnice a dětského pokoje v patře, přetřeli na bílo. Samozřejmostí je zábrana a další bezpečnostní prvky, které jsou při výchově malého dítěte v patrovém bytě nezbytné. Nepochybujeme, že klouzat se po dřevěných schodech je lákavá zábava pro každé dítě i dospělého. Inspirujte se i dalším interiérem uzpůsobeným malému dítěti.
Vlastně třípatrový
Když nás Petr s Annou poprvé zvou dovnitř, smějí se, že vlastně bydlí ve třípatrovém bytě. Patro v dětském pokojíčku zatím využívají pro skladování nepotřebných věcí a sezónního oblečení, v budoucnu ale může sloužit jako dětská schovávačka a bunkřík v jednom. Mít takové místo by si asi přál každý z nás.
V jednoduchosti je krása
Spodní obytná je místnost spojená s kuchyní. Jen sedačku se mladý pár rozhodl otočit na druhou stranu. Vznikl tak otevřený a krásně světlý prostor, který poskytuje zázemí pro rodinný život. A proto, že Anča s Petrem mají speciální vztah k portugalskému Portu, kde se dokonce zasnoubili, nad televizí najdeme obrazy od místního umělce, které je do milovaného přístavu přenáší ve vzpomínkách každý den.
- V kuchyni se valčík tančit nedá.
- Ale světla je tam víc než dost.
- DIY dřevěná postel slouží.
- Sedačka byla původně otočená na druhou stranu.
- Každá židle jiná, výsledek skvělý.
- Místo je tu i na vzpomínky z cest.
- Zimní krása vydrží celou sezónu.
- Schody s bezpečnostními prvky.
- Daří se tady i rostlinám.
- Bílé stěny a tmavá podlaha tvoří skvělý celek.
- Ještě o patro vyšší.
- Dětská schovka jak se patří.
- Dětské nezbytnosti.
- V létě se žije převážně na terase.
- Lány bylinek.
- Hmyzí hotel je otevřený celoročně.
- Teplý koberec pro zmrzlé nohy.
- Světelný řetěz a obrazy tvoří útulnost.
Foto: Redakce