Menu

Plexisklový nábytek, co zvětší váš příbytek

Inspirace   |   2. 12. 2015   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Nábytek z akrylátu neboli plexiskla je univerzálním řešením pro všechny, kteří potřebují provzdušnit malý byt a vyloženě nelpí na přírodních materiálech. Existuje mnoho stylů, barev a textur, pomocí nichž si doma můžete z plexiskla klidně vytvořit interiér připomínající vnitřek kosmické lodi z nějakého sci-fi filmu.

_pastedGraphic

Stolky, které skoro nejsou vidět

Plexi nemusí být vůbec špatnou volbou pro váš obývák i v případě, že vám sci-fi nic neříká a na nějaké velké extavagance si taky nepotrpíte. V čiré variantě totiž může fungovat velice decentně, přesně jako stolky na fotce níže. Vůbec na sebe neupozorňují, na první pohled si jich skoro nevšimnete, o to víc ale vyniknou věci na nich postavené, elegatní televize s plochou obrazovkou a stylová červená retro lampa. 

_pastedGraphic-1

Poličky perfektně prodají svůj obsah

Podobného efektu jako u plexisklových stolků dosáhnete také využitím polic a úložných prostorů z čirého akrylátu. I v tomto případě úžasně vyniknou především věci, které jsou tady uložené. Vypadá to perfektně, akorát si dobře rozmyslete, jestli dokážete třeba v průhledných boxech udržet pořádek. Tohle řešení totiž není pro chaotiky a bordeláře. 

_pastedGraphic-2

Když jídelní koutek vypadá větší, než je

Akrylátové jídelní židle jsou super volbou pro menší prostory, které by jinak mohly působit trochu stísněně. Na tomhle jídelním koutku je moc hezky patrné, jak plastové židle v kombinaci s bílou kuchyňskou linkou prostor opticky zvětšují a provzdušňují. 

Použitelné prakticky kdekoliv a pro kohokoliv

Akrylátový nábytek má nesmírně univerzální použití. Hodí se do obýváku, kuchyně, koupelny nebo třeba i jako stylový botník či komoda do předsíně. Není to navíc záležitost jedné generace, při správné volbě vyšperkuje bydlení rozjeté maturantce, co se hlásí na vysokou, stejně jako úspěšnému manažerovi.

_plexi

 

Foto: JohnLewis.com, CB2.com, SmallDesignIdeas.com, Shelterness.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.