Menu

8 okouzlujících podzimních dekorací

Inspirace   |   18. 10. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

podzimní dekorace

Pestrý mix

Šípky, květní laty hortenzií, máčky, stříbrošedé listy eukalyptu, poupata něžných růží a okrasné dýně v oranžové a temně zelené barvě jsou na lesklém podnosu seskládané do elegantního zátiší. Celé aranžmá je dozdobené lněnými vlákny. No řekněte, komu by se tahle krása nelíbila?

podzimní dekorace

Dýně místo misky

Jako misku na květinovou sestavu můžete použít i dýni. Dobře ji vydlabejte a v horní části naaranžujte nejrůznější přírodniny. Pro zajímavý efekt můžete využít i vzhledem atraktivní netřesky, tlustice a sukulenty. Volná místa mezi nimi pak jen doplňte malými svazečky šípků nebo jeřabin. Tak dodáte celému aranžmá půvabný podzimní nádech.

podzimní dekorace

Laděno do rudé

Šípky představují velmi dostupnou surovinu, jež má nejen krásně rudou barvu, ale také pomůže při nachlazení a dalších zdravotních problémech. Část jich tedy usušte na čaj a zbytek využijte ke zkrášlení podzimního interiéru.

podzimní dekorace

Lákavě vyskládaný podnos

Malé dekorační dýně jsou ideálním materiálem pro podzimní výzdobu. Nejjednodušší máte, když je uložíte na dřevěnou podložku nebo do vysloužilého šuplíku a volný prostor vyplníte třeba jeřabinami, mechem a chmelovými výhonky.

podzimní dekorace

Věnec zdobený lampiony

Lampionky mochyně židovské patří k těm nejvděčnějším podzimním okrasným prvkům. Rostou často jako plevel a usušíte je velmi snadno ve váze na původních odlistěných stoncích. Věnec si spleťte z větviček kroucené vrby nebo lísky a obmotejte šlahounem přísavníku. Přidejte květy sušené hortenzie a svazečky jeřabin, nezralých ostružin a podobného materiálu. Na závěr věnec dozdobte oranžovými lampionky. Ty můžete přilepit tavnou lepicí pistolí.

podzimní dekorace

Talíř plný barev

Na jednobarevném bílém talíři se budou skvěle vyjímat odkvetlá plodenství třezalky, miniaturní jablíčka, svazečky plodů hlohu proložené několika lístky svěže zelené barvy. Aby vám celá dekorace vydržela déle jako čerstvá, můžete plody a větvičky zapichovat do zelené aranžovací hmoty, kterou ale musíte předtím namočit do vody.

  podzimní dekorace

Pověste si doma působivé věnce

Pro zdatnější aranžéry a šikovné ručičky nebude velký problém ani výroba podzimních věnců z jablek nebo jeřabin, které se dají zavěsit na dveře anebo na okno.

Foto: heidetrends.com, designmag.fr, inekelogtenberg.nl, pinterest.com, puredecoration.nl, i.pinimg.com,

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.