Menu

6 dekorací z podzimního listí

Inspirace   |   26. 10. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Podzim je tu a s ním i krásné odstíny teplých barev na všech listnatých stromech v okolí. Leckdo neodolá a chce si trochu toho podzimu vnést i k sobě domů. Zkuste si vyrobit jednoduché dekorace z listí, které nic nestojí a je ho všude plno.

Listí ve sklenici

Svícen obalený listím

Sklenice v listí

Obalte sklenice na víno listím a vystavte je na okno. Uvidíte, jaké barvy na nich sluníčko vykouzlí. A když padne večer, můžete dovnitř dát zapálenou svíčku, a rázem máte kouzelný svícen.

 

Listí do vázy

Pugét z větví

Puget z větví

Řezané květiny přijdou někdy na pěkný balík. Zkuste si místo nich dát do vázy větve s barevným listím. Vypadá to skvěle a nebude vás to stát ani korunu. Snad jen trochu času.

Jako další podzimní dekorace vám poslouží 6 tipů na zábavnou výzdobu z ovoce. 

Dekorace z listí

Dekorace na prostírání z listí

Podzimně vyzdobená tabule

Nasbírejte venku pár lístečků a zavěste je na vlascích na lustr nad stolem. Použijte co nejtenčí a nejméně viditelný silon, abyste posílili půvabnou iluzi listí snášejícího se k zemi.

Prostírání zdobené přírodou

Když už jste v tom zdobení a máte zásobu krásně barevných listů, proč je nevyužít i při balení příborů. Pokud třeba k dubovému listu máte i pár žaludů, a vytvoříte si tak na talíři dubové zátiší, bude tohle podzimní prostírání dokonalé.

Dekorace na stůl

Origami růže z listů

Složte si kaštanové růže

Pokud máte šikovné ruce, zkuste si poskládat z listů kaštanu (jírovce) nádherné origami růže, které budou mít doslova okvětní listy. Možná to chvilku zabere, ale výsledek stojí za to!

Mísa z listí

Dekorativní mísa z listí

Mísa plná podzimu

Nemusíte ale nádobí listy jen zdobit, udělejte si z nich rovnou celou mísu. Stačí nafouknout klasický balónek z pouti, polepit ho z poloviny listím, počkat, až to zaschne, a potom zase vyfouknout. Mísa je samozřejmě dekorativní, proto v ní raději nic nepřenášejte.

Foto: Digsdigs.com, diy-enthusiasts.com, Woohome.com, decoradvisor.net, Gottalovediy.com

 

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.