Menu

Pohovka a každodenní spaní? Může to jít skvěle dohromady!

Poradna   |   5. 2. 2018   |   Autor: Lucie Drahošová

Nevejde se vám do bytu postel a pohovka zároveň? Nevěšte hlavu, na správné rozkládací pohovce můžete spát pohodlně každý den, a navíc ušetříte místo i finance za kus nábytku. Poradíme vám, na co si dát při výběru takové pohovky pozor.

Na velikosti záleží

Fakt, že výrobce uvádí možnost rozložení pohovky na dvoulůžko, ještě zdaleka neznamená, že se na ní dvě osoby pohodlně vyspí. Dobře proto přeměřujte a testujte spací plochu, a to nejen šířku, ale i délku. Řada sedaček například dosahuje délky spací plochy méně než 190 centimetrů, což není na spaní ideální ani pro lidi střední výšky. Kromě velikosti pak prověřte i nosnost a propočítejte, zda pro vaše potřeby bude stačit. Pokud totiž pohovka s dvojlůžkem neunese ani 150 kilo, nepomůže vám ani nejvelkorysejší rozměr spací plochy – ve dvou to na ní zkrátka nezvládnete.

Prověřte matraci i konstrukci

Matrace rozhoduje o pohodlnosti vaší postele, a nejinak tomu bude i v případě pohovky. Dobře proto prověřte, jaký materiál tvoří spací plochu, jaká je měkkost, zda není matrace nepříjemně členěná, nebo dokonce zkosená či nerovná. Ideálně by spací plocha neměla být totožná s tou sedací a matraci by v případě opotřebení mělo být možné vyměnit. Taková pohovka vám pak může spolehlivě sloužit celé roky.

Skládání nesmí být hlavolam

Pokud plánujete pohovku využít pro každodenní spaní, ale zároveň ji budete denně skládat do podoby pohovky, musí být skládání jednoduché a fyzicky nenáročné. Pokud vám rozkládání zabere více než pět minut nebo pokaždé bojujete se správným zacvaknutím nebo zaklesnutím jednotlivých dílů, raději se poohlédněte jinde.

Bez zkoušky nenakupujte

Ať už se vám zvolená sedačka na internetu nebo v reklamních letácích líbí sebevíc, rozhodně se do jejího pořízení nevrhejte bez vyzkoušení. Seznamte se proto s vysněnou sedačkou ještě před koupí. Vyzkoušejte si rozkládání i skládání, poseďte na ní ve složeném stavu, lehněte si, když je rozložená, a klidně se i pořádně zavrťte.

Foto: lifewire.com, lovesac.com, ikea.com, pond5.com, additudemag.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.