Menu

Prázdné lahve nemusí končit v kontejneru

Inspirace   |   8. 11. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Je jistě chvályhodné, že třídíte odpad, ale pokusili jste se někdy využít prázdné lahve nějak jinak? Když si s nimi dáte práci, dají se z nich vytvořit skvělé věci do bytu. Většinou se ale neobejdete bez nástrojů na řezání a broušení skla.

Lampy z lahví

Jednoduché lustry z lahví

Geniálně jednoduché lustry

Nebaví vás přezdobené, vyumělkované a kýčovité lustry v obchodech? Vezměte tedy pár větších lahví, seřízněte je v půlce a hrdlem provlečte drát, na který připevníte objímku se žárovkou.

Svícny z lahví

Svícny z nabarvených lahví

Stylové svícny

Jestli si netroufáte lahve řezat nebo brousit, prostě je jenom namalujte bílou nebo zlatou barvou a strčte do nich svíčky. Zadarmo tak získáte půvabné svícny, které vám zpříjemní dlouhé podzimní večery.

Skleničky z lahví

Skleničky z lahví od vína

Nejlevnější skleničky na světě

Vezmete barevné flašky od vína, oleje nebo čehokoliv jiného, přepůlíte je, zabrousíte okraje a můžete v nich podávat drinky. Vsaďte se, že se vás budou návštěvy ptát, kde jste tenhle vtipný designový servis sehnali.

Mísy z lahví

Mísa z lahve na víno

Miskolahev nebo lahvomiska

Pokud seříznete lahev podélně, dostanete parádní kousek servírovacího nádobí na sušenky, oříšky nebo brambůrky a je úplně jedno, jak mu nakonec budete říkat.

Stojany z lahví

Seříznutá láhev jako stojánek na vejce

Když vajíčka trůní ve skleněném hnízdě

Dolní část seříznuté lahve postavené dnem vzhůru výborně poslouží u snídaně jako netradiční stojánek na vajíčka. No a když je pak večer obrátíte, máte z nich prima nízké skleničky na whisky.

Držátka z lahví

Seříznuté hrdlo lahve

Párátka zastrčte do hrdla

Z hrdla lahve si šikmým odříznutím uděláte prudce elegantní stojánek na párátka, a získáte tak další kousek do vašeho flaškového servisu. Pomalu už se můžete vdávat nebo ženit.

Foto: bottle.viralnova.com, the-wedding.ru, thegreenhead.com, homesthetics.net, athome.kimvallee.com

 

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.