Menu

Jak se bydlí v kontejneru

Inspirace   |   25. 9. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Přepravní kontejnery patří k čím dál oblíbenějším možnostem levného bydlení. Kromě nízké ceny je jejich největší předností to, že s kontejnery lze manipulovat, a k takovému bydlení není problém kdykoliv přidat další prostory či je odebrat. Nejde ovšem o standardní bydlení a chce to také odvahu.

Byt v přepravním kontejneru zvládne zařídit i naprostý laik, jeho natočení lze přitom naplánovat podle dráhy slunce, takže si sami vyberete, na kterou světovou stranu chcete mít obývák nebo ložnici. Nezapomeňte však na dobrou izolaci, abyste se v kontejneru v létě neupekli a v zimě zde nezmrzli.

Jde to i bez stavebního povolení

Obytný kontejner plní sice funkci bydlení, jestliže ale máte pouze jeden kontejner a bydlení v něm nevyžaduje zřízení žádných přípojek, stavbu oplocení nebo příjezdové cesty, postačí vám vyřídit si územní souhlas bez nutnosti ohlášení stavby i bez stavebního povolení. Ve všech ostatních případech si o ně musíte zažádat, stejně jako když stavíte klasický dům.

Architektonické skvosty z plechu

Ač to tak na první pohled nevypadá, z kontejnerů můžete invenčním skládáním jednotlivých modulů na sebe či vedle sebe a odvážnou prací s barvami vytvořit nesmírně atraktivní domy.

Ani nepoznáte, že je stavba z kontejneru

Jestliže máte radši klasické tvary a samotný kontejner je pro vás spíše levný „stavební materiál“, stačí upravit fasádu, a na první pohled nikdo nepozná, že se váš rozkošný domeček kdysi plavil po moři coby nákladní prostor pro všechno možné.

Foto: omebnc.com, archilovers.com, tinyhousetalk.com, dianamiller.me, wideopencountry.com, trendir.com, pinterest.com, freecycleusa.com. 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.