Menu

Ptačí pírka odlehčí váš interiér

Inspirace   |   28. 9. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Mysleli jste si, že pírka mohou zdobit obydlí tak akorát indiánům nebo myslivcům? Možná budete překvapeni, jak jim to může slušet i v úplně jiném interiéru. Máme pro vás pár tipů, jak jimi vyzdobit moderní byt.

Pírka, kam se podíváte

Peří je ideální vzor pro jemné a nenásilné zpestření větší plochy. Nebojte se jím proto vytapetovat klidně celou stěnu, stačí se porozhlédnout po internetu a vybrat si takový design, který bude barevně a velikostně sedět vašemu obýváku nebo ložnici.

_pirka2

Výzdoba z pírek na stěnách

Dejte stěnám křídla

Detailní zvětšeniny v podobě podélných plakátů pěkně oživí každou stěnu. Dobře fungují na světlých i tmavých podkladech. Najděte jim zeď, na které vyniknou, a ohromte návštěvy neotřelým přírodním motivem.

Dovezli jste si nějaké suvenýry z cest? Vyzdobte si interiér a mějte pocit, že jste pořád na cestách.

_Pirka3

Zarámovaná pírka z přírody

Využijte pravá pírka z přírody

Na procházce v parku nebo v lese mnohdy najdete úplné skvosty. Proč je tedy schovávat v šuplíku? Pořiďte jim nějaký pěkný jednoduchý rámeček a pochlubte se svými úlovky na stěně. Někdy se dají samostatná pírka zakoupit v odděleních s bytovými doplňky.

_pirka4

Lapače snů

Dekorace nad postel

Lapače snů bývaly svého času hit, dnes slaví comeback. Zavěste je ze stropu nebo jen tak na stěnu nad čelo vaší postele, nechte je mírně povlávat v průvanu a užijte si sladké snění.

_pirka5

Pírka ve vázičce

Ptačí puget

Nestačíte doplňovat čerstvé květiny do vázy? Nahraďte je pery. Sice nekvetou, zato dodají místnosti ten pravý mystický nádech. Zvlášť, když je umístíte na starý psací stůl s dalšími antik doplňky.

_pirka6

Světlá pírka zavěšená v interiéru nebo tapeta s pírky

Pokoj s tajemstvím

Ptačí pírka v sobě mají od pradávna něco tajemného. Skvěle se proto snoubí s tmavými barvami a starožitným nábytkem, obzvlášť ty havraní. A funguje to i naopak – když k temné místnosti zavěsíte pár lehoučkých světlých pírek, propůjčíte jí špetku odlehčení.

Foto: bestfriendsforfrosting.com, Completehome.com, ladolcevitablog.com, redreidinghood.com, scandinavianlovesong.com, stylebyemilyhenderson.com, Tallylace.com, parisapartment.wordpress.com, Favim.com, wsj.com

 

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.