Menu

9 super využití starých rámů

Inspirace   |   23. 1. 2017   |   Autor: Dominika Zmítková

Blešáky i nejrůznější antiky jsou plné nevkusných obrazů nebo reprodukcí v pěkných rámech. Stojí většinou pár korun a stejně je nikdo nechce. Občas přitom stačí jen obraz vyhodit, rám znovu nabarvit, najít mu v bytě to správné místo a uvidíte, jakou parádu vám ještě doma udělá.

Obrazové rámy

Rámy nabarvené různými barvami

S rámem za hlavou

Nikde není psáno, že uvnitř rámu musí být nutně obraz. Naopak někdy vypadá zajímavě, když orámujete jenom zeď, a vyrobíte si tak z velkého rámu třeba elegantní čelo postele. Každé ráno pak bude jako obrázek.

Rámy na zdi

Rámy v barvě zdi

Nechte je vystoupit ze zdi

Pokud máte místo jednoho velkého někoho menších rámů, zkuste je natřít stejnou barvou jako zeď, na kterou je pověsíte. Rázem z nich vytvoříte zvláštní objekty plasticky vystupující ze stěny.

Taková malá domácí galerie

Velké rámy, které jsou i těžké, věšet ani nemusíte. Prostě je opřete o zeď, a orámujte si tak domácí galerii, kam můžete hodit všechny možné umělecké i jiné doplňky. Nás baví tohle stylizované zátiší s krejčovskou pannou a bustou.

Domácí galerie

Věšák na šperky v rámu

Věšák na šperky

Když do rámu navrtáte háčky, rázem z něj máte stylový věšák na řetízky, náhrdelníky i další šperky. Nejenže to perfektně vypadá, ale ještě se vám šperky při tomhle způsobu uskladnění nezapletou do sebe.

Nové obrázky ve starých rámech

Máte malé děti? Udělejte jim radost a dejte jejich výtvory do nově natřených rámů na zdi. Budou si připadat jako opravdoví malíři, i když jejich obrázek bude třeba příšerná mazanice.

Rámy jako nástěnka

Rámy jako nástěnka

Vzkaz najdeš v rámu

Větší kousky vám také skvěle poslouží jako nástěnka na vše důležité. Nebo si do nich můžete vystavit fotografie, které budou vypadat, jako by se právě sušily ve fotokomoře.

Líbí se vám netradiční využití rámů? To by se vám mohlo hodit 8 parádních nápadů pro prázdné kouty ve vaší domácnosti. 

Zbytky z šití i tapetování

Proč vyhazovat zbytky krásných tapet, balicích papírů anebo i hezkých látek s úžasným vzorem, když se dají napnout do rámu. Nahraďte kýčovitou štvanici na jelena abstraktním vzorem a uvidíte, jak to prokoukne.

Knihy

Tapety v rámu a poličky na knihy z rámu

Knížka jako obrázek

Knihy jsou prostě nejlepší cestou ke vzdělání a některé jsou tak krásné jako nějaké umělecké dílo. Vezměte to doslova a orámujte si poličky na knihy. Každá pak bude skutečně jako obrázek.

Foto: buzzfeed.comcraftshub.comredtri.com, topdreamer.com,  woohome.com, desiretoinspire.net, WordPress.com, allaboutvignettes.blogspot.com, Justdiy.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.