Menu

5 nejčastějších chyb při rekonstrukci koupelny

Poradna   |   2. 10. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Chystáte se ještě rychle před zimou zrekonstruovat koupelnu? Ještě, než se do toho dáte, přečtěte si raději náš výčet omylů a opomenutí, kterých byste se měli vyvarovat. Jinak totiž hrozí, že budete za pár let muset rekonstruovat znovu.

Vynechání hydroizolace

Jestli vám koupelna nemá vlhnout, měl by na stěny i podlahu přijít hydroizolační nátěr. Nedbejte na rady kamarádů či línějších zedníků, které jste si na práci sjednali, že dlaždice můžete klidně nalepit rovnou na omítku nebo na podlahový beton.

Výměna rozvodů vody a elektřiny

Když už jednou do koupelny sáhnete, udělejte to pořádně. Je sice fajn, že vám rozvody zatím slouží, ale snadno se může stát, že začnou za pár let zlobit. A potom budete muset obouchat zánovní obklady a vrtat do nedávno omítnuté zdi.

Bezpečná elektroinstalace

Elektrikáři rádi zapomínají na ochranný žlutozelený drát připojený na zemnící kolík, který slouží k vyrovnání potenciálů a pro vedení případného poruchového proudu. Můžete bez něj léta bez problémů bydlet, ale když třeba vyhoříte po úderu blesku, máte problém.

Příliš rychle vyspárované dlaždice

Poté, co nalepíte dlaždice, počkejte raději až čtyřiadvacet hodin a teprve potom mezery mezi nimi vyspárujte. Jinak riskujete, že se vám dlaždice hnou a spára nebude vypadat dobře.

Neprovedení tlakové zkoušky potrubí

Po výměně rozvodů vody by topenáři měli provést tlakovou zkoušku na vodovodní potrubí, abyste měli jistotu, že vaše trubky vydrží tlak, který máte v domě. V opačném případě se totiž můžete dočkat nepříjemného překvapení v podobě prasklých trubek někde ve zdi.

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.