Menu

Retro vychytávky do kuchyně

Inspirace   |   27. 4. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Ne každý touží mít studenou supermoderní kuchyň, která jako by vypadla z reklamy na ledničku, myčku nebo mikrovlnku. Někteří z nás dávají přednost útulnějšímu retrostylu připomínajícímu kuchyně z minulého století.

_retro-kuchyne1

Červená a bílá se do kuchyně skvěle hodí. Vesele působí také retro puntíky na záclonách, které dávají tušit, že tady nejspíš vládne ženská ruka. Parádně vyladěná kuchyň do dvou barev se spoustou dekorativních detailů.

_retro-kuchyne2

Retro atmosféru vám v kuchyni udělá třeba i jen jeden opravdu výrazný objekt, jímž je v tomto případě růžová zaoblená lednice. Aby náležitě vynikla, je dobré koncipovat kuchyňskou linku do světlých, neutrálních barev.

_retro-kuchyne3

Ke klasicky zařízeným bytům s mixem prvků z různých období se dobře hodí několik staře vyhlížejících a industriálně laděných kovových předmětů, jako je třeba plechová dílenská stolička na obrázku.

_retro-kuchyne4

Sada velmi zachovalých smaltovaných mlékovek slouží jako zásobník na kuchyňské pomůcky a stylová ozdoba interiéru. Dříve takovéto konvičky nechyběly v žádné domácnosti. O něco větší provedení sloužilo na vodu k mytí rukou v lavoru.

_retro-kuchyne5

Velmi originálně působí tato kuchyňská stěna, na níž jsou v moderních rámečcích uchovány tradiční rodinné recepty děděné z generace na generaci. Čtveřici receptů doplňuje původní babiččin váleček na nudle.

_retro-kuchyne6

Staré plecháčky, kdo by je nemiloval! Dnes znovu ožívají v mnoha rozličných podobách. Tyhle už jsou sice uvnitř trochu oprýskané a na mnoha místech jim chybí smalt, ale to vůbec nebrání tomu, aby ještě posloužily jako zajímavá polička na kuchyňské utěrky.

Půvabná sbírka prastarých kuchyňských pomůcek je vystavena ve čtyřech rámech jako dekorace stěny. Spolu se starými cedníky, vykrajovátky, šlehači, brousky na nože, struhadly a naběračkami tu najdeme i kousky, u kterých se můžeme jen domýšlet, k čemu vlastně sloužily.

_retro-kuchyne7

Sada hrnečků po babičce si zaslouží vystavit v kuchyni na poličce a nezáleží na tom, jestli jde o ucelenou sadu stejných kusů, nebo pestrý pelmel toho, co dům za ta desetiletí dal a co přežilo. Staré hrnečky totiž v obou případech dodají místnosti kapku příjemné nostalgie.

_retro-kuchyne8

Vypínač v retro stylu ve tvaru čajové konvice koupíte nejen v tyrkysovém, ale i v mnoha jiných barevných provedeních. Vše je samozřejmě komplet z plastu, jak už to za času našich maminek a babiček bývalo.

Foto: oldhouseonline.com, bloglovin.com, novate.ru, theartofdoingstuff.com, ericraum.com, knickoftime.net, stores.ebay.com, shabbyandcharme.blogspot.it, scottmooreart.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.