Menu

6 ukázek rybářských interiérů

Inspirace   |   13. 10. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Válí se vám na půdě nebo ve sklepě staré rybářské nádobíčko? Zkuste ho využít jako netradiční interiérový doplněk, který vaše návštěvy jen tak nepřehlédnou. A když jim k tomu ještě na talíř naservírujete kapří hranolky nebo pečeného pstruha, budete za rybářskou hvězdu, i kdybyste prut, co jste zdědili po dědečkovi, v životě nedrželi v ruce.

Rybářský prut

Rybářský prut jako držák na fotky

Zatlouct do zdi skobu a na ni pověsit obrázek umí každý. S rybářským prutem se vám ale naskýtá šance vystavit fotky mnohem zajímavějším způsobem. Ideální zvláště na momentky z dovolené nebo prázdnin strávených někde u vody.

Rybářská síť

Rybářská síť

Udice bývají dimenzovány na jiné váhy, než jsou záclony, proto se nemusíte bát je využít místo garnýží. Ideální pak je, když oknem vidíte na řeku či rybník a místo závěsů si dáte rybářské sítě.

Zábavná lampa

Lampa z rybářského prutu

Zábavná lampa na chatu či chalupu, kterou ale můžete dát i do nějakého hodně střeleného bytu. Na prut pověsíte starou plechovou řízkovnici s dírkami, a když to bude chtít mít opravdu vyfešákované, můžete kolem ještě připevnit splávky, woblery a čihátka neboli policajty.

Dekorace nad postel

Rybářské pruty jako dekorace nad postel

Do interiérů zařízených ve venkovském stylu se staré rybářské pruty hodí i jako dekorace nad postel. Mají navíc tu výhodu, že když se budete nudit, vždycky je můžete sundat ze zdi a vyrazit k vodě.

Rybářská lampa

Konceptuální umění z prutů

Jestli máte rádi konceptuální umění a máte doma pět zbytečných prutů, můžete se pustit do téhle velkorysé instalace přes celý strop. Tohle netradiční řešení dá sice práci, ale výsledek nevypadá vůbec špatně.

Rybářská stěna

Rybářsky vyzdobená celá stěna

A na závěr jsme vybrali interiér, jehož majitel není žádný troškař a rozhodl se v rybářském duchu koncipovat rovnou celou stěnu. Kdo ví, jestli náhodou nemá v obýváku místo sedačky uvázanou pramičku od těch vesel na zdi.

Foto: yakangler.com,  hometalk.comhouseofturquoise.com, treatyourselfsandiegodotcom.wordpress.com,  lh4.ggpht.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.