Menu

S paravánem není soukromí v malém bytě sci-fi

Inspirace   |   17. 5. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Máte první společné bydlení s partnerem nebo bydlíte společně s přáteli ve sdíleném bytě? Pak jsou vám určitě povědomé ty momenty, kdy potřebujete trochu soukromí. Nezáleží na tom, jestli se připravujete na důležitou zkoušku, zkoušíte nové šaty nebo prostě jen máte špatný den a nejradši byste nechali všechny zmizet laserovým pohledem. Nebo si prostě chcete jen v klidu popřemýšlet, dívat se z okna, vypít si v klidu kávu nebo poslouchat hudbu. Takových chvil nastane při společném žití opravdu bezpočet. Svůj malý, ničím nerušený koutek si všichni zasloužíme, jak to ale udělat, když sdílíte malý prostor? Řešení se jmenuje paraván!

Nezruinuje vás

První výhodou paravánů je jejich cenová dostupnost. I za ty nejdražší designové kousky utratíte pár tisíc korun. Dají se ale sehnat i mnohem levnější, takže abyste si vyrobili koutek jenom pro sebe, nemusíte vynaložit velkou investici.

Klid na práci či učení

Klid na práci či učení

V malém bytě se neschováte věčně. Za jak dlouho naspoříte na větší?

Chci vědět víc...
V malém bytě se neschováte věčně. Za jak dlouho naspoříte na větší?

Každý den jinak

Paravány jsou skvělé v tom, že jsou mobilní. Jeden den můžete mít svůj koutek u okna, druhý den třeba v koupelně, když vám to vyhovuje. Třetí den je paraván složený v rohu pokoje, protože zrovna žádný koutek nepotřebujete. Žádné bourání, příčky ani zbytečné dělení malého prostoru vás nečeká. Variujete a hrajete si přesně tak, jak vám to vyhovuje.

dřevěná koupelna

I v koupelně udělá službu

Designový kousek

Na výběr je nepřeberné množství druhů, takže si vyberete přesně ten, díky němuž váš interiér rozkvete. Jaký je ten váš ideální? Klasický japonský minimalistický z rýžového papíru, barevná květovaná vintage divočina, námořnické pruhy, kostky, dřevo nebo kov?

paravan

Když chcete klid, nemusíte rezignovat na design.

Prostor pro dekor

Stěny paravánu jsou skvělým místem pro interiérové dekorace. Sluší jim lapače snů, které ochočí váš spánek, fotky přátel, světelné řetězy a ještě 100+1 věcí, které se dají zavěsit na rám nebo přišpendlit k textilní výplni. Můžete si tam třeba zřídit nový odkládací prostor na náušnice, nebo závěsné odkladiště na vaše květiny.

paravan s křeslem

Vyrobte si koutek svých snů.

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.