Menu

Interiér v šachovém stylu

Inspirace   |   20. 4. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Kromě toho, že jsou šachy královská hra, která bystří mozek a strategické uvažování, mají také nesporné vizuální kvality. Pojďte se s námi podívat, jak pěkně mohou šachové motivy fungovat coby ozdoba interiéru.

Podlahu oblečte do černobílé

Šachovnicová podlaha je nesmrtelná klasika, která snad nikdy nevyjde z módy. Hodí se do kuchyně, koupelny i chodby. Místnost opticky zvětší, a navíc se nemusíte bát, že na ní bude vidět každé smítko.

_sachy1

Šachy na stojato

Šachy můžete mít stále na očích a jednu partii hrát třeba celé dny. Vždy, když půjdete okolo, popřemýšlíte, jaký tah bude nejlepší. No a když vás to přestane bavit, figurky uklidíte a poličky využijete k praktickým účelům.

_sachy2

Jako kočka a myš

Originální a přitom vtipná tapeta na zeď, která ukazuje, že v šachové hře jsou si všichni rovni. Vyrobit si ji můžete i sami z černé samolepicí fólie. Ale bude to chtít trpělivost, protože nejde o úplně jednoduchou siluetu.

_sachy3

Luxusní šachový stoleček

Jestliže máte rádi trochu starosvětské bydlení, šachový stolek do takového interiéru skvěle sedne. Dá se poměrně snadno sehnat v nejrůznějších bazarech a antikách. Pak už stačí jen přikoupit figurky a vyzvat někoho z vašich známých, ať se staví na partičku.

_sachy4

Je libo královnu či koně?

Jako dekorace nevypadají vůbec špatně šachové figurky. Můžete je mít jako těžítko, ale také mohou v hodně „nadživotní“ velikosti fungovat jako dominanta interiéru.  Stačí, když je správně rozestavíte po bytě, nebo vhodně zakomponujete například do zábradlí. K dostání jsou rovněž figurky, které plní funkci slánek či pepřenek.

_sachy5

Sbírka, kterou jen tak nikdo nemá

Na burzách a různých výprodejích narazíte na staré šachovnice, jejichž lesk už dávno zašel. I tak ale ještě nadělají hodně parády, třeba na zdi místo obrazů. Navíc si z jejich sbírání můžete udělat tradici a třeba z každé země, kam se pojedete podívat, si jednu přivézt. Šachy či jejich obdoba se totiž hrají skoro všude na světě.

_sachy6

Šachy jako designový kousek

A pokud se někomu šachy zdají jako nudná a dávno přežitá hra, může se pokochat množstvím originálního pojetí těchto stovky let starých figurek. No řekněte, to není jen hra, ale umělecké dílo!

_sachy7

Foto: norskeinteriorblogger.com, eurohomestyle.com, etsy.com, frontgate.com melroseintl.com,chamberlaincabinetry.com, hillcountryhouse.blogspot.com, livemaster.ru, ifitshipitshere.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.