Menu

Inspirace ze Skandinávie

Inspirace   |   14. 9. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

Volte prostý základ a výrazné doplňky

Skandinávský design je celý o jednoduchosti a čistých liniích. Sáhněte proto po nábytku, který na sobě nemá žádné zbytečné ozdoby, je v nenápadných odstínech a čistých tvarech. Osobitost pak interiéru dodejte nejrůznějšími textiliemi, obrázky a drobnostmi.

Ani centimetr nazmar

Severské interiéry jsou proslulé tím, že využívají každý kousíček volného prostoru. A v malých bytech to platí dvojnásob. Důkazem budiž tyto chytře řešené pracovní kouty, ke kterým vám stačí i obyčejná deska připevněná na zeď.

Nevšedně využijte všední věci

Kdo říká, že odkládací stolek musí stát nohama pevně na zemi? Buďte vynalézaví a využijte třeba police jako noční stolek. Tenhle nápad nás ohromně baví hlavně svou jednoduchostí. Ušetříte místo, nastavíte si stolek do výšky, která vám vyhovuje, a hlavně získáte maximálně funkční kousek do ložnice. A pokud je vám jedna taková police málo, nebojte se je vršit na sebe. Vypadá to parádně!

Obklopte se květinami

Čistí vzduch, přes den vyrábějí kyslík a ještě parádně oživí místnost. Řeč je samozřejmě o pokojových květinách, jež ke skandinávskému stylu neodmyslitelně patří, takže s nimi doma rozhodně nešetřete.

Foto: Nyde.co.uk, Brit.co, Thecraftedlife.com, Cheaphomedecoriesideas.com, Mykarmastream.com, Insideout.com.au, Thefuturekept.com, Schu.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.