Menu

6 nápadů, jak kreativně využít skleněné lahve

Inspirace   |   22. 2. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Nakupily se vám doma prázdné lahve nejrůznějších zajímavých barev a tvarů? Máme pro vás tipy, jak z kusu skla, který by jinak patřil do kontejneru, vyrobit s minimálními investicemi zajímavé kousky do bytu.

Skleněné lahve / Tadyjemoje.cz

Z elegantních lahví od sedmiček vína uděláte pomocí pruhů látky nebo gumy parádní moderní designové vázy. A když už se do toho pustíte, vyrobte si rovnou celou sérii. Pokud preferujete méně strohý design, vázy si můžete ozdobit papírovou krajkou, kterou seženete v každém papírnictví. Stačí si z ní vystříhat pěkné vzory a nalepit je na pečlivě očištěnou lahev.

Lampa z lahve / Tadyjemoje.cz

Ač to tak možná nevypadá, vyrobit tuhle lampu je úplně jednoduché. Začněte tím, že zajdete do nejbližšího sklenářství a necháte si tam vyvrtat do lahve z boku díru. Doma už pak jen stačí lahví provléknout kabel a na hrdlo nasadit objímku a nějaké stylové stínidlo.

Věšák z lahve / Tadyjemoje.cz

Tenhle věšák na klobouky už vám dá víc práce. Chce to umět ohánět se diamantovou pilkou na sklo, nebo alespoň znát někoho, kdo to umí. Musíte totiž šikovně seříznout pár lahví a připevnit je na skleněnou desku. Za tu námahu ale výsledek určitě stojí.

Krmítko z lahve / Tadyjemoje.cz

Stačí pár prkýnek, hřebíků a jedna lahev od vína, a za pár korun si vyrobíte pěkné krmítko, které se pohodlně vejde klidně i na parapet v paneláku.

Světlo z lampy / Tadyjemoje.cz

Jestli ještě pořád nemáte dost nápadů s LED světýlky, pak tady pro vás máme další tip, jak si prozářit prázdný koutek v bytě. Pokud doma máte schovaných pár barevných lahví od vína, opatrně do nich vměstnejte světelné řetízky a pak už jen sviťte ostošest.

Foto: Homesthetics.com, Craftiments.com, Countryliving.com, Plastimais.com.br, Homesthetics.net, Diytomake.com

 

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.