Menu

Na skok v libockém Brooklynu s Mango ateliérem

Inspirace   |   31. 10. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Spolupráce interiérového designéra s majitelem bytu není jen tak. Vlastně to funguje podobně jako milostný vztah, ne-li manželství. Vždycky to začíná námluvami a dostaveníčky u kávy či vínka, kde se obě strany navzájem proklepnou. Pokud to mezi nimi hned na začátku zajiskří, designér se začne o klienta více zajímat: co má rád a co ho baví, jak se doma pohybuje a kde nejraději tráví čas… Divili byste se, co všechno při takových námluvách může padnout, někdy trvají pár dní, jindy designer svého klienta přečte během chvilky a může se pustit do návrhů. 

V harmonickém vztahu je pro designera radost pracovat, ještě větší radost má však klient, když pak vidí, jak se holobyt mění ve vysněný domov. Tak tomu bylo i v novostavbě v pražské Liboci, kde to dekoratérky Bára a Marie z Mango Ateliéru vzaly pěkně od podlahy, (na které mimochodem bylo příjemné posedět, jak byla vyhřátá). Zadání klienta bylo jasné – vytvořit v klidné až téměř venkovské čtvrti moderní newyorský loft. Podívejte se, jak se s tím Bára s Marií a truhlářem Jirkou Korcem úžasně a nápaditě vypořádali!

Zařídit si byt v industriálním stylu jde i levně.
Podívejte se, jak se s tím popasovalo petrohradské studio INT2 architecture.

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.