Menu

6 tipů, jak šperky vyzdobí váš byt

Inspirace   |   10. 5. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Šperky nemusí zdobit jen vaši hruď. Mohou vám vyšperkovat i byt, což nejen dobře vypadá, ale je to i praktické. Nemusíte je totiž ukládat do krabiček a pak složitě hledat. Budete je mít pořád na očích, takže si je užijete každý den.

_sperky2

Náušnice v okenici

Stará okenice s vybledlým nátěrem a patinou vám skvěle poslouží jako nástěnná minigalerie, do které si vystavíte svou sadu náušnic. Nemusíte si navíc lámat hlavu s uchycením, prostě do ní náušnice zaklesnete.

Místo tváře uvidíte ozdoby

Jako výkladní skříň pro vaše korále, řetízky či náhrdelníky může posloužit třeba i rám zrcadla. Jen místo skla do něj dáte plátno s háčky, na které šperky pověsíte.

_sperky3

Vyšňořené trubky

Industriál a klasické šperky k sobě sice na první pohled moc nejdou, o to víc ale potěší tahle vtipná kombinace jednoduchých kovových trubek ověšených korálemi a zlatými a stříbrnými šperky.

Lahve obložené náramky

Nejjednodušší řešení bývají nejlepší. Prostě pověste na stěnu bedničku od vína, dovnitř dejte dvě prázdné lahve, a máte zajímavé stojany na náramky prakticky bez námahy.

_Sperky4

Podkovy nenesou koně, ale šperky

Další příklad netradičního spojení, které funguje. Koňáci si na šperky moc nepotrpí, ale podkovy ověšené bižuterií všeho druhu nevypadají vlastně vůbec špatně.

_Sperky5

Hrábě jako šperkovnice

Staré poctivé kovové hrábě natřené nažluto a ověšené korálky? Jestli máte byt alespoň trochu šmrncnutý stylem hippies, budou se tam parádně vyjímat. Jenom je pověste dost vysoko, ať si při vybírání náhrdelníku nevypíchnete oko.

Foto: Shelterness, craft-o-maniac.porch.com, etsy.com, pbs.twimg.com, PinaholicMyrie.com, weheartit.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.