Menu

6 ozdob interiéru z vysloužilého sportovního náčiní

Inspirace   |   12. 5. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Sto let stará raketa, vysloužilé pálky na baseball nebo skateboardy, co jim dávno upadla kolečka, na hřišti s nimi už sice moc nepořídíte, v bytě vám ale ještě nadělají spoustu parády. Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak ze starého sportovního harampádí udělat s minimálními náklady super designovky.

_sport

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo má nejlepší bekhend

Staré dřevěné rakety, se kterými váleli před skoro sto lety francouzští tenisoví mušketýři nebo elegantní Suzanne Lenglenová, mají stále šarm a eleganci. Nechte si do nich ve sklenářství vsadit zrcadlo a šup s nimi na zeď.

Americké retro

Potrpíte si na jukeboxy, dlouhé bouráky, Jamese Deana a Marilyn Monroe, prostě na Ameriku padesátých let minulého století? Pak by vás mohly oslovit tahle lampa a stolek z hokejek a baseballových pálek.

_Sport2

Polička, co dojezdila

Jen málokterý skejťák má to srdce rozloučit se se starým prknem, když si pořídí nové. Než aby se váš skejt válel někde ve skříni, udělejte si z něj stylovou poličku, ať návštěvy hned vidí, s kým mají tu čest. Moc hezky vypadá, když dáte na stěnu víc prken nad sebe.

_Sport4

Stolička pro sportovce i barové povaleče

Až příště uvidíte v nějakém antiku starší barové stoličky se zachovalou kovovou konstrukcí a potrhaným sedákem, už je nejspíš neminete jen tak bez zájmu. Stačí totiž sedák vyndat, dovnitř napasovat podle velikosti buď volejbalový nebo fotbalový míč a zase bude radost posedět.

_Sport5

Baseballová lavice pro ty, kterým to pálí

Z barové židle se tentokrát přesuneme na lavičku. Mezi aktivními hokejisty, fotbalisty či baseballisty to sice není zrovna oblíbené místo, nikdo přece rád nevysedává na lavičce, v jídelně nebo na chodbě vám ale takovýhle kus nábytku udělá skvělou službu. Zajděte si do nějakého baseballového klubu a poproste je, ať vás nechají prošmejdit sklad.

_Sport6

Servírovací stolek

Všichni hráči i fanoušci tenisu vědí, že dobrý servis je dnes základem úspěchu. Se starými raketami se pravda tak tvrdě a přesně nepodávalo, ale pro servírování osvěžujícího letního drinku se po lehčí úpravě hodí perfektně.

Foto: Secondstreet.ru,  fancybeast.de, cbc.ca, DallasNews.com, Facebook.com, dukesandduchesses.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.