Menu

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

Inspirace   |   21. 5. 2021   |   Autor: Rudolf Král

Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Vše v jednom prostoru

V menších bytech či garsonkách se většinou spojuje několik míst dohromady, a tak hned vedle obýváku či ložnice najdeme kuchyň. Vždy je dobré alespoň opticky prostor oddělit, abyste neměli pocit, že usínáte tam, kde jste právě večeřeli. Dalším důležitým bodem je výběr spotřebičů, pamatujte na to, že například lednička může v noci spínat a hučet. Při nákupu se tak krom ceny, rozměrů a výkonu zaměřte ještě na hlučnost spotřebiče.

Minitrouba na linku

Rádi pečete, ale nevejde se vám domů klasická trouba? Pořiďte si takovou, která se vám vejde na linku. Většinou není větší než mikrovlnka a pro ohřívání zastane i její funkci. Navíc v ní upečete i výborné koláče nebo třeba kuře na nedělní oběd.

Sporák necháte vychladnout a sbalíte do skříně

Ubrala by vám varná deska příliš místa na kuchyňské lince, a přitom stejně doma vaříte pro jednoho, maximálně pro dva? Pořiďte si přenosný vařič. K dostání jsou klasické jedno- či dvouplotýnky, ale i mini indukční desky. Vaření pomocí indukce vám ušetří čas i energii.

Co je malé…

Při nákupu ledničky je potřeba si položit otázku, zda si vystačíte jen s ledničkou, nebo vyžadujete i mrazák. Samotné ledničky se dnes vyrábějí opravdu i v mini rozměrech a vtěsnáte je i do té nejmenší kuchyně. Pokud ale trváte na mrazáku, počítejte s tím, že ledničky budou především vyšší.

Nemusíte se vzdávat ani myčky

Všichni víme, že mytí nádobí ve dřezu není příliš ekonomické a myčka se opravdu vyplatí. Že ji ale není kam dát? Stejně jako u pečicí trouby si lze pořídit takovou, která není o moc větší než klasická mikrovlnka. Zrovna tak se dá menší myčka sehnat v trojkombinaci s troubou a sporákem.

Využívejte multifunkční zařízení

Co se týče drobných spotřebičů, jako je například gril, mixér, kávovar a jiné, i tady se poohlížejte po takových, které v sobě snoubí několik funkcí naráz. Ušetří vám totiž spoustu prostoru.

Foto: brettvdesign.com, kitchendiningdiscounts.com, thesecura.com, urbanoutfitters.com, dudeiwantthat.com, bonanza.com, candy.cz

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.