Menu

Stará okna v nové roli

Inspirace   |   27. 6. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Stará dřevěná okna často zbytečně končí na smetišti, v kamnech nebo ve sběrných dvorech. Je to škoda, protože i v případě, že už netěsní a mají oprýskaný lak, dokáží ještě doma výborně posloužit. Co na tom, že k jinému účelu, než pro jaký byla původně vytvořena.

_Okna1

Romantické zátiší s květinami

Něžné zátiší s růžemi, knihami, květinami a svíčkami by asi působilo až kýčovitě, nebýt oprýskaného rámu okna. Právě ten totiž dodává romantickému výjevu šmrnc a tajemství.

_okna2

Krásná polička kombinovaná s fotoalbem

A další ukázka je dokonalým příkladem toho, jak z poněkud vybledlého dřevěného okna můžete získat krásnou poličku kombinovanou s fotoalbem. Svěží kytka ji vždy ještě zajímavě oživí.

Ze čtyř oken vyplněných síťovinou, nohou od staré skříně a z pár poliček si snadno stlučete velice osobitou skříňku. Není to sice kus nábytku do každého bytu, ale jestli doma frčíte ve vintage stylu, jděte do toho.

_okna4

Rám jako prostor pro vaše šperky i jako čelo postele

Rámy oken se docela hodí i jako čelo postele, přičemž platí, že čím členitější rám je, tím lépe. V tomto případě také perfektně zafungoval velký znak „end“ spojující obě okna.

Ze starého okna snadno uděláte i úložný prostor na šperky. Chce to jen přidělat na okno pár úchytek, natáhnout pevnější drátek, a vejde se vám sem celá vaše šperkovnice.

_Okna5

Okno se skleněnou výplní jako dekorace

Tady zůstalo vysoké dveřní okno kompletní včetně skleněné výplně. Plní nejen dekorační funkci, ale dají se na něj nasadit i závěsné poličky, kam si můžete odkládat nejrůznější drobnosti.

Foto: eclecticallyvintagehome.com, Craftberrybush.com, lizmarieblog.com, somewhatquirkydesign.com, globalgardenfriends.com, globalgardenfriends.com, housebyhoff.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.