Menu

12 tipů, jak v bytě využít staré dveře

Inspirace   |   24. 1. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Oprýskané staré dveře můžou i v moderním bytě působit elegantně a zajímavě. Stačí dobrý nápad a vytvoříte si z nich novou skříň, závěsnou stěnu, šatník do předsíně nebo rám na staré fotografie. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Oprýskané dveře

Dejte panty do starého železa

I když už mají nejlepší léta dávno za sebou, často dokážou vyřazené a mnohdy i ne zcela funkční dveře udělat v bytě spoustu parády. Pokud už jim trochu vržou panty a nechtějí se otvírat, zkuste je posunovat. V podstatě tak budou sloužit stejně jako kdykoliv předtím.

Věšák

Věšák a nástěnka v jednom

Zrecyklujte vyřazené dveře, klidně i nefunkční, na netradiční album fotografií. Ve starých dveřích se budou krásně vyjímat třeba staré černobílé fotky. Přidejte do spodní části ještě nějaké háčky či úchytky, a máte z nich navíc i prostorný věšák.

Podívejte se taky na 5 nápadů, jak starým dveřím vdechnout nový život a šmrnc. 

Věšák na ručníky

Ručníky jsou na dveřích

Další příklad starých dveří sloužících jako věšák. Vodorovně zavěšené na zdi vám vyřeší problém, kam věšet ručníky, a ještě získáte do koupelny zajímavý barevný prvek. Například na hnědé zdi na obrázku se skvěle vyjímají dveře se zelenkavým nebo tyrkysovým nátěrem.

Botník

Dveře hned vedle dveří

Místo předsíňové stěny mohou zastat vyřazené dveře. Když k nim přirazíte poličku nebo skříňku a natřete vše stejnou barvou, získáte i prostor na přezouvání a ukládání bot. Neutrální nátěrová barva, šedá nebo bílá, se hodí do seversky laděných interiérů. Pro byty ve stylu antik naopak parádně fungují tmavé barvy.

Romantické zátiší

Romantické zátiší

Staré, světle natřené a případě ještě květinovými ornamenty ozdobené dveře zařídí v dívčích bytech příjemně romantickou atmosféru. Mohou sloužit jako vyloženě dekorační prvek, zrovna tak ale v kombinaci s barevně sladěným toaletním stolkem a židlí vytvoří stylový budoár jak z devatenáctého století.

Deska stolu

Deska stolu, co se dříve otvírala

Již nepoužívané dřevěné dveře se mohou snadno stát stolovou deskou, co nestojí ani korunu. K vyrovnání povrchu stačí na míru seříznuté sklo, nebo můžete použít hladké dveře, které nejsou kazetově členěné.

Knihovna

Něco pro bibliofily

Ze starých dveří může vzniknout zajímavá knihovna či místo na uložení dekorací. U zdi nebo v nevyužívaném rohu místnosti jim to bude opravdu slušet a vám odpadne starost, kam dáte všechny ty knihy, co se vám válí ve sklepě.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Dřevěný stolek

Tematicky laděný koutek

Dveře zasazené netradičním způsobem do interiéru vám zajímavě rozdělí prostor a umožní vám na malém prostoru vytvořit koutek s odlišnou atmosférou, než má zbytek místnosti. Platí to jak pro zahradnické dva metry čtvereční (obr. vlevo), tak pro plovárenský růžek (obr. vpravo).

Foto: roadkillrescue.netambientebariri.blogspot.com, thecreativityexchange.com, handmadeidea.com.ua, woohome.com, lushome.com, remodelaholic.com,

welke.nl, s-media-cache-ak0.pinimg.comhautevintage.com, lilluna.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.