Menu

11 super kousků ze starých lavorů

Inspirace   |   10. 10. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Ve sklepích, na chatách a u babiček jich najdete tuny. Nikdo pořádně neví, co s nimi. Řeč je o pozinkovaných vanách, lavorech a kýblech. Podívejte se, jaké efektní kousky se z nich můžou stát v každé domácnosti!

Bytelné světlo

Vyrobte si z lavoru lustr. Přinesete si s ním domů trochu rustikální provensálské atmosféry, kterou může zničit snad jen prasklá žárovka. Tu ovšem v tomto případě bez problému vyměníte.

Lampy z lavoru

Světla a křesílka z lavoru

Skutečně pevné posezení

Staré vany můžete přetvořit na židle, ze kterých vám bude chutnat jakékoli menu. Vzhledem k jejich kovovému vzhledu je ale doporučujeme spíš na balkon, terasu nebo do industriálních interiérů.

Stolky z lavoru

Vnitřní i venkovní stolek

Stolek ven i dovnitř

I z pozinkovaného lavoru se dá vyrobit parádní stolek, který se hodí skutečně kamkoli! Stačí dobře zvolit tvar a materiál desky. Do bytu vyberte skleněnou, stoleček bude o to elegantnější a sklo se doma dobře udržuje v čistotě. Na venkovní použití se lépe hodí dřevěná.

Umyvadla z lavoru

Rustikální dvojumyvadlo z lavoru

Rustikální umyvadlo

Lavory se na vodu užívaly běžně, tak proč to nevzít jako výzvu? Máte-li dva stejné lavory, vyrobte z nich dvojumyvadlo, které v koupelně ocení každý, kdo ráno nevstává sám. A ještě jedna výhoda: takhle hluboká umyvadla už se dnes vyrábějí málokdy.

Držáky z lavoru

Pelíšek pro psa z lavoru nebo plechová váza

Multifuknční držák

Dokonce i na oné místnosti přijde starý plochý pozinkovaný kýbl k užitku. Pověste si ho na stěnu, a rázem vyřešíte problém s válejícími se knížkami a časopisy. Už je nebudete muset potupně odkládat na zem či na víka odpadkových košů. Na držadlo navlékněte toaletní papír a vše potřebné najdete od této chvíle v jednom obyčejném kyblíčku.

Květiny v pořádné váze

Vysoké pozinkované dózy skvěle poslouží jako vázy, nejlépe na celé pugéty. Jsou tak vysoké, že květiny nemusíte hned zkracovat. Nevěřili byste, jak romanticky v takové nádobě působí „obyčejné“ růže.

Nejkrásnásnější plech

Zkuste využít starou kovovou vanu, jak by nikdo nečekal. Nabarvěte ji třeba tak, aby vypadala jako kocábka. Vycpěte ji polštářem a položte na zem. Váš mazlíček se v takovém rozkošném pelíšku bude určitě cítit bezpečně.

Květináče z lavoru

Ohniště v lavoru

Vyhoďte je ven

A to doslova. Hoďte ty staré krámy na zahradu! Ve velkém lavoru si s přáteli uděláte táborák, na který určitě hned tak nezapomenete. Díky velikosti se tato rustikální ohniště skvěle hodí i na dvory činžovních domů nebo na balkony. A kdybyste měli opravdu kreativní chvilku, zkuste se inspirovat svítící zahradní kašnou.

Foto: apartmenttherapy.com, whimsicalraindropcottage.thumblr.com, elizabethannedesigns.com, Barkpost.com, dn.homesthetics.net, Homestetisc.com, woohome.com, remodelaholic.com, Woohome.com, e-magdeco.com, diy.sndimg.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.