Menu

Staré šuplíky v nové roli

Inspirace   |   8. 12. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Kdysi se schovávalo snad všechno a třeba i takové staré šuplíky můžete doma skvěle využít, ačkoliv se to na první pohled tak docela nezdá. Ale opak je pravdou, každopádně je to výzva, jak si to doma vcelku zadarmo zkrášlit jako nikdy!

Obrazy ze šuplíků

Praktické čelo postele

Poličku nad postelí má každý, radši si zkuste celé čelo vyrobit ze zrenovovaných starých šuplíků. Nejenže pro ně najdete originální využití, ale ještě získáte další úložné prostory, do kterých si můžete ukládat knížky, šperky, mobily a další věci, které se vám už nevejdou na noční stolek.

Zeď plná šuplíků

Využití starých šuplíků coby poličky nebo vitrínky na zdi se přímo nabízí. Pokud se vám nelíbí jejich barva, můžete si je natřít nebo polepit tapetou podle svého gusta.

Poličky ze šuplíků

Nový život na kolečkách

Starým šuplíkům můžete vdechnout nový život, nejen když je natřete jinou barvou, ale i tak, že jim přiděláte kolečka a šoupnete je pod postel. Získáte tak najednou jednoduchý, šikovný úložný prostor, který vám navíc ani při úklidu nebude překážet, protože ho prostě pohodlně posunete jinam a pak jej zase vrátíte zpět.

Šuplíková nástěnka

Ze starého šuplíku nemusíte mít vždycky jenom poličku nebo jiný odkládací prostor. Vyložte jeho dno korkovou deskou nebo jiným materiálem, do kterého jdou zapíchnout špendlíky, a rázem máte krásnou nástěnku na fotky, přáníčka, vzkazy a připomínky toho, co máte udělat.

Nástěnka ze šuplíku

Pojízdný konferenční stolek

Máte doma křeslo, kterému prostě chybí nějaký ten malinký stoleček, kam si odložíte sklenku vína nebo rozečtenou knihu? Pokud na starý šuplík přišroubujete kolečka, získáte opravdu prostorově nenáročný a mobilní stolek, který můžete snadno přemisťovat z místnosti do místnosti. A když stolek položíte naplocho, bude z něj solidně prostorný konferenční stolek.

Pojízdný konferenční stolek

Komoda za pár kaček

Jestli máte doma starou knihovnu nebo jinou zbytečnou konstrukci, do které se dají šuplíky vyskládat, můžete si vyrobit zajímavou komodu. Důležité ale je, abyste měli všechny šuplíky stejně vysoké.

Květináč ze šuplíku

Dejte kytky do šuplíku

Docela pěkně vypadají staré šuplíky ve spojení s květinami. Buď z nich můžete vyházet dna a obložit jimi nevzhledný umělohmotný květináč, nebo přišroubujte čela šuplíků zvenku na okno a zakryjte jimi parapet, na kterém kytky stojí.

Květináče ze šuplíků

Foto: architectureartdesigns.com, interiorish.comarchitectureartdesigns.com, littlethings.com, 2bp.blogspot.comjustdcfix.com, iyhowto.org, homedesignlover.com

 

 

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.