Menu

9 fešáckých kousků, co nepatří do starého železa

Inspirace   |   5. 4. 2017   |   Autor: Rudolf Král

I ultramodernímu interiéru může pěkný starožitný kousek dodat šmrnc, punc lidskosti a originality i lehce nostalgický nádech. Neváhejte a pozvěte si domů renesanci, secesi nebo třeba funkcionalismus.

_starozitnosti1

Brána do minulosti

Co si počít se starými dveřmi, které už nemají futra a nikam pořádně nepasují? Než je vyhodíte, zkuste je zakomponovat do interiéru. Můžete je uchytit do speciálních kolejniček a budou vám dál dobře sloužit jako originální posuvná stěna.

_starozitnosti2

Budoir z kuchyně

Kovových nebo stříbrných konviček, džbánků, váziček a omáčníků leží v bazarech celé hromady. Většinou nestojí moc a jako elegantní stojánky na tužky nebo kosmetické štětečky nadělají spoustu parády.

_starozitnosti3

Šicí stroj, co nešije

Staré singrovky a šlapací stroje, na kterých šily ještě naše prababičky, rozhodně nepatří do starého železa. Snadno je proměníte v romantické květinové stolky nebo v praktické pracovní stoly. Uznejte sami, s moderními technologiemi ladí přímo báječně.

_starozitnosti4

Galerie neznámých mistrů

Padl vám na blešáku do oka obrázek Madony s dítětem nebo vyšívaná kytice vlčích máků? Co na tom, že nejde o díla slavných autorů, když se vám líbí, šup s nimi na zeď!

_starozitnosti5

Budiž světlo

Lustry kdysi bývaly centrální dominantou každého slušného salónu. Dnes už sice svítíme trochu jinak, ale z historických lustrů lze vykouzlit zajímavou – a při troše štěstí i funkční – dekoraci. Dáte přednost zámeckému křišťálu, nebo masivnímu industriálu?

_starozitnosti6

Co kus, to originál

Jestli mají ve starožitnictvích něčeho opravdu hodně, pak je to porcelánové nádobí. V pohodě tu poskládáte servis pro dvacet lidí a ani jeden kousek nebude stejný jako ostatní. Nenechte talířky a misky zahálet, když z nich zrovna nejíte, tak ať alespoň zdobí kuchyň.

FOTO: onefellswoopdesign.blogspot.com, apartmenttherapy.com, guiaparadecorar.com, planete-deco.fr, 99-homedecorpictures.us, warmedbylove.com, pinimg.com, bloglovin.com, domino.com, lovethispic.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.