Menu

7 originálních štítků k bylinkám

Inspirace   |   19. 5. 2016   |   Autor: Izabela Nováková

Plánujete si letos na balkoně vysázet bylinkovou zahrádku, ale už teď si lámete hlavu, jak jednotlivé druhy rozlišíte? Inspirujte se našimi tipy a vyrobte si originální štítky z toho, co máte doma nebo co se jen tak bez užitku válí někde u řeky.

_Bylinky1

Kolíčky nejsou jen na prádlo

Stylová ozdoba květináče doslova za hubičku! Na její výrobu vám bude stačit dřevěný kolíček, oblíbené washi pásky, špejle, pár minut času a parádní štítky jsou na světě!

_Bylinky2

Jako z doby kamenné

Kamenné štítky vám na balkoně nezničí ani to největší krupobití. Nasbírejte někde u řeky pár oblázků, natřete je akrylovými barvami, a jestli máte alespoň elementární kreslířské dovednosti, můžete na kamínek nakreslit třeba lísteček příslušné bylinky. Vypadá to super.

_bylinky3

Inspirace z kuchyně

Vyházejte ze šuplíků staré vařečky a zužitkujte je u bylinek. Stačí je jen smočit v barvě, popsat a máte veselou ozdobu květináče. Vařečky můžete nahradit i plastovými lžícemi, které jsou odolnější vůči rozmarům počasí.

_Bylinky4

Nebo použijte špachtle

Zkuste obarvit i dřevěné špachtle, ty se vám budou hodit hlavně k menším bylinkám, zatímco vařečky lépe vyniknou u vzrostlých rostlin.

_bylinky5

Psáno na korku

Skvělý nápad pro milovníky vína. Korek od vína jednoduše napíchněte na špejli, popište a šup s ním do květináče. Místo korku můžete použít i kus kartonu či dřevěné destičky, které jen navléknete na háček z drátku.

_bylinky6

Jak prosté, ale jak účinné

Občas uděláte nejvíc parády s těmi nejjednoduššími řešeními. Důkazem budiž i tahle seříznutá větvička, která svůj účel plní skvěle, a jediné, co vás stojí, je pár minut času.

_Bylinky7

Odolné větru i dešti

Máte-li bylinky venku na balkóně na návětrné straně, použijte na štítky odolnější materiály, aby vám při první vichřici neodletěly. Třeba ty ze samolepicí hliníkové pásky poslouží skvěle. Do zadní části stačí vyrýt plastovým nožíkem nebo špejlí název každé rostliny a nalepit štítek na plastovou špachtli.

Foto: Apartmenttherapy.com, Craftgawker.com, Acultivatednest.com, Babble.com, Facavocemesmo.org, Apartmenttherapy.com, Dewemelaer.nl, Stylemepretty.com, Housebautiful.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.