Menu

9 stolků, které vám doma ušetří místo

Inspirace   |   20. 9. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Čím menší byt, tím šikovněji v něm musíte pracovat s prostorem. A právě pro tyto účely se hodí nejrůznější pojízdné, výsuvné nebo vyklápěcí stolky. Pojďme se podívat, k čemu všemu je doma můžete použít.

Noční stolek na té straně postele, kde ho zrovna potřebujete, nebo perfektní pojízdný organizér, v němž máte po ruce všechny drobnosti, jež by se jinak válely všude možně.

V kuchyni se vždycky hodí nějaká ta odkládací i pracovní plocha navíc. Je-li kuchyň miniaturní, může se v ní dobře uplatnit pojízdný stolek malých rozměrů nebo výsuvný stolek na kolečkách. Dá se u nich snídat, stejně tak ale poslouží jako další pracovní plocha při vaření.

Vyšší stolek na kolečkách se šikne také při servírování jídla nebo jako odkládací polička nad lavicí v předsíni. Tu pak ve chvíli, až si budete chtít pohodlně obout boty, snadno přemístíte o kousek dál.

Výsuvný stolek fungující jako žehlicí prkno vám doma ušetří místo. Pokud jej máte v koupelně, má to další výhodu, že se nemusíte s prádlem nikam vláčet. V obývacím pokoji se může pro změnu hodit přídavný stolek, na nějž si odložíte knihu, mobil nebo třeba šálek kávy.

Jídelní stolek pro dvě osoby představuje ideální řešení do malé kuchyně. Zaklapnutý uzavře skříňku na zdi, při vyklopení pak získáte pohodlné místo ke stolování. Snadno a rychle jej složíte i rozložíte.

Moderní konferenční stolek, který se po vysunutí desky přemění ve stůl pracovní. Skvělé je, že vám navíc poskytne i úložnou plochu na pracovní materiály nebo na knihy a časopisy.

Foto: onekindesign.com, designsponge.com, westwing.pl, archiproducts.com, bhg.com, tinyhometour.com, homeyohmy.com, goodhousekeeping.com, makeitcozee.blogspot.com, pinarchitecture.com. 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.