Menu

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

Inspirace   |   9. 10. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

kam zasadit sukulenty

Pravěké designovky

Víte, že první sukulenty se na světě objevily už před pěti miliony let? Není proto divu, že na hřbetě dinosaurů vypadají tak parádně. A jak na to? Stačí někde schrastit staré figurky prehistorických tvorů a vykrojit do nich díru na rostlinku.

jak zasadit sukulenty orignálně

Všechno si zaslouží druhou šanci

Uhádli byste, že tenhle stylový květináč na sukulenty byl prapůvodně kelímek na zubní kartáčky? Stačilo jen vysloužilý kelímek přestříkat barvou a nový kousek do bytu je na světě.

jak zasadit sukulenty orignálně

Hravá recyklace

Nová využití pro staré sklenice nás asi nikdy nepřestanou bavit. V tomhle to chtělo jen vzít pár sklenic, natřít je pastelovými barvami a pak už jen osázet sukulenty.

jak zasadit sukulenty orignálně

Pro milovníky provance

Jestli vám doma vše živé pravidelně vadne, tak klidně sáhněte po umělých sukulentech. Jejich výhodou je, že je můžete bohatě vrstvit na sebe a naaranžovat třeba do plechového ušáku. A máte provance dekoraci jak vyšitou.

jak zasadit sukulenty orignálně

Minerálům sukulenty sluší

Rostliny zasazené v minerálech tvoří kombinaci, na kterou je radost pohledět. Najít ale ten pravý kámen, do kterého se vám sukulent podaří napasovat, může být trochu oříšek. Uznejte ale sami, že ta námaha ve finále stojí za to.

jak zasadit sukulenty orignálně

Dekorace, co les dal

Jednoduchá ozdoba, která báječně doladí jak sváteční tabuli, tak komodu v obýváku. Navíc je skoro za hubičku. Potřebujete jen pěknou větev a ostrý nožík, kterým vydlabete otvor na sukulenty.

jak zasadit sukulenty orignálně

Vyhrajte si s tilandsiemi

Tyhle příbuzné sukulentů se živí jen vzdušnou vlhkostí a nepotřebují proto žádnou zeminu. Při jejich sázení se tak fantazii rozhodně meze nekladou. Třeba tohle aranžmá v konvici na čaj zpestří nejeden koutek v kuchyni.

jak zasadit sukulenty orignálně

Tilandsie místo mlže

Proměňte mušle z dovolené v parádní mini květináče, které poslouží i jako magnetky. Stačí do nich nastrkat drobné tilandsie a na bok mušle nalepit magnet.

Foto: Thespruce.com, Kittenhood.ro, Happygoluickyblog.com, Ourcraftymom.com, Bhg.com, Woodums.com, Gutenmorgwen.com, Airplants.gr

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.