Menu

13 roztomilých světel do bytu pro cyklisty

Inspirace   |   25. 4. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Co udělat s kolem, které dosloužilo a inzerát na jeho prodej už několik měsíců bez úspěchu visí na internetu? Využijte ho doma jako lampičku nebo lustr. Máte dojem, že jsme se zbláznili? Tak se schválně podívejte na pár ukázek, jak na to.

_cyklosvetla1

Doby, kdy měla kola krásná plechová světla, jsou sice dávno pryč, ale jestli nějaké takové najdete v bazaru nebo třeba ve stodole na chalupě, můžete si z něj udělat tuhle super stojací lampu.

_cyklosvetla2

Příjemně tlumenou světelnou atmosféru s nádechem orientu vytvoří lustr z kola a látkového stínítka.

_cyklosvetla3

Kdo by to byl řekl, že tyhle étericky vyhlížející, levitující světelné objekty dříve přicházely do styku s prašnou silnicí.

_cyklosvetla4

Další dva případy, kdy se z odloženého kola staly velice zajímavé lustry, které si ale můžete dovolit jen v případě, že máte doma vysoké stropy.

_cyklosvetla5

Zajímavý nápad na stojací lampu, která vám večer doma udělá intimní atmosféru, a ještě ušetříte za svíčky.

_cyklosvetla6

Malé stolní lampičky vyrobené ze šlapky a světla mají vtip, šmrnc i eleganci. Na vašem pracovním stole nebo nočním stolku by jim to určitě slušelo.

_cyklosvetla7

Už trochu rozměrnější stolní lampy, které každá po svém využívají také ozubená kola nebo řetěz.

_cylosvetla8

V případě těchto lustrů si jejich tvůrci s cyklistickým řetězem vyloženě vyhráli. Pokud se do něčeho takového budete chtít pustit, už teď začněte shánět staré řetězy, protože jich budete potřebovat opravdu hodně. Také počítejte s tím, že tahle paráda bude něco vážit.

_cyklosvetla9

Roztomilá stolní lampička vznikla tak, že někdo posadil na elegantní podstavec a nožičku cyklistické berany se světlem a brzdami.

_cyklosvetla10

A nakonec se s vámi rozloučí tenhle povedený robot na pružinách, který trochu připomíná kovboje připraveného tasit kolty.

Foto: recyclart.org, hcg.monsite-orange.fr, berlin-re-cycling.com, upcycledzine.comprogresslightingparts.com, velo-1.ru, ramirosobral.com, etsy.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.