Menu

Tabule nadělají v interiéru spoustu parády

Inspirace   |   18. 5. 2015   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Kdo by to byl řekl, že v době smartphonů, tabletů a LED televizí se ozdobou našich interiérů stanou obyčejné školní tabule. Jenže zkuste si je dát třeba do kuchyně, a zjistíte, že jsou nejen praktické, ale hlavně v tom novém kontextu také krásné.

Staromilců, kteří by si domů tahali vyřazené tabule ze základek, už moc nebude. A bylo by to taky dost nepraktické. Samolepicí tabulová tapeta je totiž normálně ke koupení v několika různých šířkách a jedná se o záležitost několika málo desítek korun. Tuto cool novinku navíc už běžně pořídíte i na českých on-line shopech.

 

Malá domácí party u tabule

Jestli máte někde v kuchyni volnou plochu, šup tam s tapetou, a už můžete plánovat večeři. Nejdřív si na tabuli poznamenejte recept,  abyste něco nezapomněli. A když máte vařeno, můžete tam pro změnu vypsat celé menu, ať hosté vědí, na čem jsou. Pokud vám pak budou chtít zanechat vzkaz, jak jim chutnalo a jak se bavili, opět přichází ke slovu tabule.

_6f7d5a834310c774df2345948100039e

Popusťte uzdu kreativitě a vyzdobte si byt

Připadá vám, že nemáte kde a jak vybít svého tvůrčího ducha? Umístěte tabuli do místnosti, kde by ji hned tak někdo nečekal, a pusťte se do díla. Ať už píšete haiku, kreslíte obrázky, nebo skládáte lyrické básně, pokaždé po sobě svůj výtvor snadno zlikvidujete, pokud s ním nebudete spokojeni. Ale když se dílo vyvede, máte doma parádní, vlastnoručně vytvořenou dekoraci.

_tabule_1 kopie

Tabule a tabulky všech velikostí

Nejen lepicí tapety, ale i tabulky s předem aplikovanými nápisy můžete pohodlně zakoupit na internetu v mnoha nejrůznějších podobách. Vybírat lze z různých rozměrů rámovaných tabulí, ale i tabulek bez rámu, tabulí na stojanech či velkých tabulových desek, které se vám budou hodit do dětského pokoje, až budete chystat nějaké potomky. Taková tabule vám pak dokáže zachránit nejednu bílou stěnu, na které by se jinak vaše děti pěkně vyřádily.

_1024x768_b8a24aa952db7a3be576608dfc81eda2

Hodí se i do ložnice

Odcházíte ráno do práce v době, kdy vaše přítelkyně ještě spí? Napište jí něco hezkého na tabuli vedle postele, a hned vám odpustí, že jste se vlastně neviděli ani večer, protože jste se zasekli na pivu s kamarády.Méně romantické povahy, které se řídí heslem, že láska prochází žaludkem, sem mohou pro změnu umístit nákupní seznam. K takovému účelu se výborně hodí třeba tabule v zašlém rámu ze starých palet.

_1024x768_lantlig-inredning-21

Foto: Homedit, Inredningsvis, Pihkala

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.