Menu

Tady je Anny: Svoboda žít a kreativně řádit

Jak bydlím já   |   24. 5. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Co se stane, když se brněnská bloggerka zavře se svou nezkrotnou tvůrčí energii do jednoho bytu? Vznikne místo, kterým pulzuje život, barvy, tvary, materiály a vzpomínky. Hravá zákoutí s vlastnoručně čalouněnými křesly, dalmatiní stěnou a zrenovovaným bazarovým nábytkem a dalšími DIY projekty. Ty se pak zcela přirozeně prolínají s Anninou zálibou v nadčasových a kvalitních věcech, kterou v jejím bytě zastupují třeba perské koberce nebo sbírka porcelánu a broušeného skla.

Na blogu La Petite Anne se obyvatelka bytu věnuje hlavně interiérovému designu s důrazem na vlastní tvorbu. Můžete se tam třeba dozvědět, jak vznikaly různé zajímavé kusy, které ve videu uvidíte. Byt je prvním společným bydlením Anny a jejího manžela. Část nábytku navrhovali a opravovali společnými silami. Modrá toaletka v chodbě připomíná dobu jejich seznámení, knihovna na míru nebo příborník po mamince zase společnou vášeň ke tvoření a přetváření. Šanci tady dostaly věci, které už by dávno skončily na smetišti. Prostor je skvělou kombinací zdánlivě nekombinovatelného. Lehkost, hravost, vtip a nadhled vystihují jak prostor samotný, tak jeho hlavní designérku.

Kde se tvůrčí energie utrhne ze řetězu tobě?

Chci vědět víc...
Kde se tvůrčí energie utrhne ze řetězu tobě?

 

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.