Menu

Tady je Ivino: vysněné bydlení ostravské knihovnice

Jak bydlím já   |   27. 3. 2020   |   Autor: Pavlína Jelínková

Iva miluje knihy. Ale to je po příchodu do jejího prostorného bytu v centru Ostravy snad každému jasné. Celý nezrekonstruovaný prostor má nádhernou atmosféru starých časů a je překvapivě tichý. Ideální prostředí zaplout do stovek příběhů, s nimiž Iva sdílí svůj 70 m2 velký byt. Iva už tady žije přes pět let, a jak sama říká, už si do bytu nic jiného kromě knih nekupuje.

Kouzelné vrzání parket i šedesát let staré vybavení kuchyně, které si Iva postupně upravuje k obrazu svému, dává bytu jedinečný spirit. Nábytek je směska opravdových pokladů, jejichž zřídlem byla hlavně půda Iviných rodičů. Nám se nejvíce líbila stylová křesílka, komody a staré nádobí. Poličky na knihy a botník vyráběl Ivě její tatínek. Najdeme tady opravdu málo kousků, které by za sebou neměly bohatou historii. A pokud u Ivy hledáte kousek zeleně, zkuste se mrknout do koupelny, třeba budete příjemně překvapení. A tady jeden tip na stylovou knihovnu

Už byste rádi střádali knihy ve vlastním?

Chci vědět víc...
Už byste rádi střádali knihy ve vlastním?

Foto: Redakce

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.