Menu

Tady je Johany: byt pro klid duše

Jak bydlím já   |   30. 7. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Fotografka Johana se do stávajícího bytu přestěhovala teprve nedávno, takže jsme ji zastihli ve chvíli, kdy místo ještě nedostalo svou finální tvář. Pokud byste ale po měsíci od nastěhování čekali spíš krabice a nepořádek, vyvedeme vás z omylu. Bytem prostupuje dokonalý klid a soulad. Vzdušný prostor, přírodní materiály a minimalistický přístup k vybavení působí zdání, jak kdyby sem stres a ruch okolí vůbec nedoléhal.

Prostoru dominují původní prosklené dvoukřídlé posuvné dveře, které důmyslně oddělují kuchyni od obýváku. Ty teď čeká rekonstrukce. Komoda v ložnici je původně z blešáku a změnila svou podobu už po několikáté. To, že skvěle ladí s barvou na podlahu, kterou je natřené lino v prostoru postele, je velká náhoda. Na dřevu a přírodních materiálech to v Johanině bytě stojí. Sama říká, že na kvalitní nadčasové kusy ráda našetří. Ty jsou pak doplněné důmyslnými detaily, třeba jako držák zrcadla vyrobený ze stojanu na tablet. Nemůžou chybět ani pokojovky, ty Johaniny ovšem mají i svá jména.

Jedete na dovolenou a nevíte, co s kytkami?

Než našetříte na vlastní, můžete vymyslet jména těm vašim pokojovkám

Chci vědět víc...
Než našetříte na vlastní, můžete vymyslet jména těm vašim pokojovkám

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.